Yurtdışı Eğitim - Ücretsiz Yurtdışında Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

YURTDIŞI EĞİTİM

Au-Pair 'lik

Work and Travel

Göçmenlik

 Üniversiteler
 Yaz Okulları 

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi


 
 
Desk Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika İngiltere Dil Okulları Kanada Master MBA Au-pair Aupair Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Yurtdışı Eğitim Fiyat Hesaplama Cetveli1)
Ne zaman Kayıt yaptırmalıyım?

Gitmek istediğiniz okulu DESK YURTDIŞI EĞİTİM danışmanları ile birlikte belirledikten sonra, okula başlamak istediğiniz tarihten en az 4-5 hafta önce kayıt yaptırmanızda fayda vardır. İşlemlerin rahat yürütülmesi ve konaklayacağızın yerin okula yakın olabilmesi için tavisyemiz en az 8 hafta öncesinden müracaat yapmanızdır. Kayıt için lütfen sayfa ...... kayıt formunu doldurunuz ve kayıt için gerekli olan depozit ücretini (İngiltere için 100 Sterlin, diğer ülkeler için 150 Dolar) nakit olarak, banka havalesi ile veya kredi kartı ile ödemelisiniz. Depozit ücreti toplam kurs ücretinden düşülecektir. Vize işlemleri tamamlandıktan sonra okul başlamadan en az 7 gün önce bakiye ücret doğrudan gideceğiniz okula veya DESK YURTDIŞI EĞİTİM'e ödenmelidir.

2) Bütçeme ve ihtiyacıma uygun bir program bulabilir miyim?

Evet, DESK YURTDIŞI EĞİTİM merkezleri hem ülke ve bölge hem de okul ve program olarak birçok alternatif mevcuttur. Kurslarımız gerek saat sayısı olarak gerekse kurs süresi olarak katılımcıya bağlıdır. İstediğiniz süre için kayıt yaptırabilir ve istediğiniz saat ( 20/25/30/40) ders seçebilirsiniz. Her yaş için kurslarımız mevcuttur. Yaz yalarında 8-16 yaş için özel yaz kursları diğer dönemlerde ise 16 yaş ve üzeri için tüm yıl devam eden kurslarımız bulunur. Kurs ücretleri ülkelere ve okullara göre farklılaşır. Haftada 50 dolardan başlayan kurs ücretleri ile Türkiye'de ki pek çok yabancı dil kursundan daha ekonomiktir.

3) Dil Eğitimi ne kadar süre devam eder?

Bu süreyi danışmanlarımızla birlikte saptayabilirsiniz. Danışmanlarımızın size uygulayacakları bir dil testi sonucu ne kadar süreye ihtiyacınız olduğu belirlenecektir. Ancak gerek zaman sınırlamanız gerekse bütçenin göz önünde bulundurularak sizin için en uygun süre belirlenecektir.

4) Kurs Başlangıç tarihleri ne zamandır ?

Okullarımızın büyük kısmında her Pazartesi başlamak mümkündür. Ancak bir kısım paket programlarımızın başlangıç tarihleri her ay başında olabilir. Amerika'da ki üniversitelerde ise başlangıç tarihleri Eylül, Ocak, Nisan ve Haziran olabilir. Kurs başlangıç tarihlerini okurlarımızın orijinal broşürlerinden veya danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

5) Kendi seviyeme uygun kurslar bulabilir miyim?

Evet .. Okullarımızda her düzey için kurslar vardır. Okulun ilk günü seviyenizi saptama amacıyla yapılan yazılı ve sözlü teste göre seviyenize uygun bir sınıfa yerleştirilirsiniz. Bir öğrenci yaklaşık 6 hafta içerisinde bir kur atlar.

6) Yaşıma uygun kurs bulabilir miyim?

Evet. Kurslarımız her yaşa açıktır. Yaz aylarında 8 yaş ve üzeri için diğer dönemlerde 16 yaş üzerinde olan herkes programlara katılabilir. İş İngilizce'si ve Yönetici kurslarına ise genelde 22 yaş ve üzerinde kişilere açıktır.

7) Sınıflarda kaç öğrenci bulunur?

Öğrenci sayısı merkeze göre değişir. Ekonomik olan kurslarımızda sınıf mevcudu ortalama 14 kişi iken, ücretleri daha yüksek olan merkezlerde sınıflar genelde 6-8 kişiliktir. Yaz okullarında ise ortalama 15 kişi vardır. Yönetici kursları ise 4-6 kişiden oluşur.

8) Okulda ne gibi olanaklardan ücretsiz yararlanabilirim?

Dil okullarımızda genelde dil labaratuvarı, kütüphane, dinleme merkezleri ve bilgisayar merkezleri öğrencilere açık ve ücretsizdir. Üniversite kampüslerindeki merkezlerde ise öğrenciler spor tesislerinden, üniversitenin kütüphanesinden, sosyal tesislerinden aynen üniversite öğrencilerinin yararlandığı biçimde yararlanır. Okullar tarafından organize edilen geziler ücrete tabiidir. Yaz okullarımızda ise her şey fiyata dahil olduğu için ekstra bir ücret ödenmez.

9) Konaklama nasıl ve nerede yapılır?

Konaklama aile yanında, kampüste, hostellerde veya otellerde yapılır. Öğrencinin isteği doğrultusunda okul tarafından organize edilir. Detaylı bilgi için lütfen iç sayfalarda konaklama seçenkeleri bölümüne bakınız

10) Havalimanı karşılama yapılıyor mu?

Evet. Okul tarafından organize edilen transferlerde, okul görevlisi sizi havalimında karşılar ve konaklamanıza kadar eşlik eder. Karşılama genelde ekstra ücrete tabidir.

11) Sosyal etkinlik ve gezilerden nasıl yararlanabilirim?

Yaz kursları paket programlara gidenler haricinde olanlara okul tarafından hafta için veya sonu geziler ve etkinlikler düzenlenir. Yaz paket programlarında ise sosyal etkinlik ve geziler pakete dahildir. Gezi ve etkinlikler her hafta okulun ilan panosunda bildirilir. Öğrenci katılmak istediği program için ismini yazdırır. Lütfen iç sayfalarda sosyal etkinliklr bölümüne bakınız.

12) Okullarınızın eğitim standardı bir organ tarafından onaylı mı?

Evet. İngiltere okullarımız British Council tarafından, ABD okulları ACCET ve diğer ülke okulları ise Eğitim Bakanlıklarınca tanınır. Bu nedenle tüm okullarımızın eğitim kaliteleri standartların üzerindedir

13) Kurs bitiminde sertifika verilir mi?

Kurs süresi sonunda okul tarafından dil düzeyinizi belirten bir sertifika verilir. Uzun dönem için kurs yapanlar ise isterlerse uluslararası geçerliliği olan sınavlara ( TOEFL, Cambridge Sınavları) girebilir ve remi sertifika alabilir. Ayrıca DESK YURTDIŞI EĞİTİM kurs tamamlama setifikası verilir.

14) Gideceğim merkezde çok sayıda Türk öğrenci olacak mı?

Hayır. DESK YURTDIŞI EĞİTİM merkezlerinde her ulus için kota vardır. Okullarda bir ulustan öğrenci oranı belirli bir oranda tutulur . Örneğin Türk öğrencilerin oranı %7'yi geçemez.

15) Hangi Ülkeye Gitmeliyim?

Ülke seçimi en güç kararlardan birisidir. İngilizce dil kursu için en çok tercih edilen ülke kuşkusuz İngiltere'dir. Özellikle kısa dönem için gidenler için İngiltere yakın olması nedeniyle ve İngilizce eğitiminde çok iyi olması nedeniyle tercih edilebilir. ABD ise İngilizce dil eğitimini genelde üniversite kampüsünde yapmak isteyen ve Amerika'nın göz kamaştırıcı büyüsünü yaşamak isteyenler için idealdir. Ayrıca üniversite veya mastır eğitimi yapmak isteyenler daha çok Amerika'yı seçmektedir. Kanada ise son zamanlarda çok popüler olmuş bir ülkedir. İngilizce dil eğitiminde oldukça iddialı ve kaliteli yaşam koşulları ve çok ekonomik okul ve yaşam maliyetleriyle eğitim yapmak mümkündür. Avustralya'nın en büyük avantajı ekonomik olması ve en az 24 hafta için kaydolan öğrencilere part-time çalışma izni vermesidir. Malta ise vize ve ekonomik açıdan bütçesi az olan öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir ülkedir.

16) Dil düzeyim nasıl gelişecek ve ne kadar sürede iyi bir İngilizce'ye sahip olacağım?

Dil düzeyinin gelişimi pek çok faktöre bağlıdır. Normal koşullarda bir öğrenci her 6-8 haftada bir kur atlar. İç sayfalarda bulunan tablo ortalama bir öğrencinin belirli zaman dilimleri içerisinde hangi düzeylere ulaşabileceğini göstermektedir

17) 12 Hafta için yoğun bir İngilizce dil kursu izlemek istiyorum. Ülkeler arası karşılaştırmalı bir toplam fiyat analizi yapar mısınız?

18) Vize işlemleri nasıl yürütülmektedir?

DESK YURTDIŞI EĞİTİMöğrencilerinin vize işlemlerini takip etmektedir. Vize için gerekli belgeler öğrenci tarafından hazırlanır ve DESK YURTDIŞI EĞİTİM yetkililerine teslim eder. Ekte her bir ülke için vize için gerekli belgeler listesi verilmiştir. DESK YURTDIŞI EĞİTİM öğrencilerinin İngiltere ve Kanada vize müracaatlarını doğrudan konsolosluklara yapar. Amerika, Avustralya ve diğer ülkeler için ise evraklarını eksiksiz hazırlar fakat bu ülkeler öğrenciyle bizzat görüşmek istedikleri için öğrencinin mülakata gitmesini sağlar. Genelde vize işlemleri 2-4 hafta arası sürebilir. Bu nedenle başvurunuzu yaparken bu süreyi göz önünde bulundurunuz.

19) Öğrenci Vizesi için gereken Belgeler nelerdir?

 • En az 6 ay geçerli pasaport. (Henüz pasaportu olmayanlar bulundukları il veya ilçe Emniyet Müdürlüğü, Pasaport Şubesi'ne 4 adet vesikalık resim, nüfus cüzdanın aslı ve pasaport harç parası ile birlikte başvurmalıdırlar. Nüsus kütüğünüz başvuru yaptığınız ilçede ise 7 gün içerisinde, başka bir ilçede ise yaklaşık 20 gün içerisinde pasaportunuzu teslim alabilirsiniz.)
 • Eğer varsa eski pasaportlarınız
 • 4 adet vesikalık foroğrafınız
 • Vize için gereken ücret: İngiltere: 35 GBP, Amerika 45 USD, Avustralya 290 AUD, Kanada 125 CAD. (Sadece İngiltere Yeşil pasaporta vize ücreti almaz)
 • Türkiye'de en son mezun olduğunuz okulun diploma fotokopisi
 • Gideceğini eğitim kuruluşundan kabul mektubu (Desk Eğitim tarafından getirtilir)
 • Yurtdışında kalacağınız sürece geçiminizi karşılayabileceğiniz şunları getirerek kanıtlayacaksınız:
  - Ailenizin ve sizin banka cüzdan fotokopileri

  - Ailenizde çalışan fertlerin maaş bordroları veya iş sahibi iseler işyeri ile ilgili evraklar (Ticaret odası faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, kuruluş gazetesi) Tüm belgelerin fotokopisi yeterlidir.

  - Malvarlığınız varsa tapuların fotokopisi, varsa araba ruhsat fotokopisi, varsa kredi kartı fotokopisi. Anne, Baba ve kardeşler üzerine kayıtlı malvarlığı olabilir.
 • Halen öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgeniz ve eğitiminizden izinli olduğunuzu belirten mektup
 • Çalışıyorsanız, işyerinizden izinli olduğunuzu ve dönüşünüz üzerine işinize devam edebileceğiniz gösterir mektup
 • İngilizce öğrenmek için bir dil kursuna gitmiş iseniz aldığınız sertifikanın fotokopisi, sertifika almadıysanız, kursa devam ettiğiniz tarihleri ve seviyenizi gösteren bir mektup

Önemli Not: Avustralya Vize müracaatında, Cumhuriyet Savcılığından sabıka kaydı gerekmektedir ve tüm belgelerin asıllarını da vize müracaatında gösterilmesi gerekmektedir.

20) Vize alabilir miyim?

DESK YURTDIŞI EĞİTİM Danışmanları uzun yılların verdiği birikimle kimlerin vize alıp kimlerin alamayacağını tahmin edebilir. Tecrübelerimizden edindiklerimize göre üç durum söz konusudur;

 • Vizeyi rahatlıkla alabilecek durumda olanlar
 • Vizeyi belirli koşulları yerine getirerek alabilecekler
 • Vizeyi kesinlikle almayacak durumda olanlar

DESK YURTDIŞI EĞİTİM'a müracaat ettiğinide vize alıp almayacağınız veya hangi koşulları gerçekleştirdiğinizde vize alabileceğiniz size açıklanır. Dolayısıyla öğrenci gereksiz zaman ve para kaybına uğramaz.

21) Öğrenci vizesi ile çalışabilir miyim?

Normal koşullarda hayır. Sadece Avustralya ve İngiltere'de full-time öğrencilik yapanlar part-time çalışabilirler. Ancak özel izin almaları gerekecektir. Amerika ve Kanada 'da ise öğrencinin en az 9 ay çalışması yasaktır. Bu sürenin sonunda part-time çalışma izni alabilirler. Ancak üniversite öğrencileri kampüs içerisinde çalışabilir.

22) Vize sürem bittiğinde ne yapmalıyım?

Eğer gittiğiniz okulda derslerinize düzenli katılmış iseniz ve vize süreniz bittiğinde kaydınızı yeniden uzattığınızda vizenizi uzatabilmeniz mümkündür. İngiltere'de Home Office, Amerika'da , Avustralya ve Kanada'da Immigration departmanlarına müracaat gerekir. Eğitim yapacağınız okul vize uzatma konusunda size yardımcı olacaktır.

23) Okulumdan veya konaklamadan memnun değilsem ne yapmalıyım?

DESK YURTDIŞI EĞİTİM okulları ülkelerinin en iyi okullarındandır ve özenle hizmet vermektedir. Tüm bunlara rağmen öğrencinin merkezden farklı nedenlerle memnun olmaması doğaldır. Bu durumda bunu okuldaki görevlilere veya bize hemen bildiriniz ve şikayetçi olduğunuz konuları ayrıntılı bir şekilde açıklayınız. Okul ve DESK YURTDIŞI EĞİTİM yetkilileri anında sorunları çözeceklerdir. Herşeye rağmen öğrenci tatmin olmamışsa başka bir merkeze geçiş yaptırılır.

24) Yolculuk organizasyonunu nasıl yapacağım?

DESK YURTDIŞI EĞİTİM 'a kayıt yaptıran öğrencinin uçak rezervasyonu yapılır. Öğrenci vizesini aldıktan sonra biletini alabilir. Öğrencinin uçuş detayları okuluna bildirilir ve öğrenci istemiş ise okul görevlileri tarafından havalimanında karşılanır.

25) Dil Eğitiminden sonra sertifika veya üniversite eğitimi yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

DESK EĞİTİM danışmanları size üniversite ve sertifika eğitimleri hakkında detaylı bilgileri vereceklerdir. Belirli düzeyde İngilizce bilgisi olanların bu programlara başvuruları öğrenci Türkiye'de iken yapılabilir. Ancak uzun dönem (3-8 ay) İngilizce kursuna gidenlere bulundukları okul tarafından akademik danışmanlık hizmeti verilir. Bulundukları ülke ve bölgedeki pek çok üniversiteye başvuruları yapılır. DESK YURTDIŞI EĞİTİM olarak öğrencilerimize tavsiyemiz üniversite veya mesleki sertifika programları ve okullar hakkında detaylı bilgiyi bizden almaları ve bulundukları ülkede bizim tavsiye ettiğimiz üniversiteleri ziyaret ederek daha sağlıklı bir karar almaları yönündedir.

26) Dil eğitimi için burs alabilir miyim?

Normal koşullarda dil eğitim bursu verilmez. Ancak bazı dönemlerde DESK YURTDIŞI EĞİTİM tarafından kısmi veya herşeyi kapsayan dil eğitimi bursları verilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayınız.

27) Uzun bir dönem yutdışında dil eğitimi yapmak istiyorum. Kaydımın tüm süresini buradamı belirlemeliyim yoksa belirli bir süre kayıt yaptırıp orada mı uzatmalıyım?

Uzun dönem kayıtlarda genelde indirim verildiği için öğrencinin uzun dönem kaydını burada yaptırmasını tavsiye ederiz. Ancak öğrenciye uzun dönem ücretleri yüksek bulursa 3 aylık dönemler halinde de kayıt yaptırabilir.

28) İngilizce öğrenmemdeki amaç iş yaşamında iyi bir kariyer elde etmek; hangi tür programa katılmalıyım?

İngilizce dil düzeyiniz orta ve üzeri ise Genel İngilizce ve İş İngilizcesi programını takip etmenizi tavsiye ederiz. Bu programlar sonrası öğrenci kısa dönem sertifika veya diploma programlarına katılabilirsiniz.

29) Hiç İngilizcem yok.. Ne yapmalıyım?

İngilizce dil düzeyi sıfır olan öğrencilere tavsiyemiz basit grammer bilgisini Türkiye'de öğrendikten sonra yurtdışına gitmeleri. Bu öğrenciler e tavsiyemiz genelde uzun bir dönem için (8 ay) yurtdışında dil eğitimi yapmaları.

30) Yanımda ne kadar para götürmeliyim? Banka işlemleri nasıl yapılır?

Yanınzda çok fazla nakit para götürmemenizi tavsiye ederiz. Nakit yerine kredi kartı veya Türkiye'de şubesi bulunan yabancı bankalarda hesap açtırıp, kredi kartı ve nakit para çekme kartı alıp , gittiğiniz ülkede istediğiniz zaman para çekebilirsiniz. Örneğin ABD ve Kanada için Citibank'a hesap açtırabilir.

31) DESK EĞİTİM'e ekstra danışmanlık ücreti ödeyecek miyim?

Normal koşullarda DESK YURTDIŞI EĞİTİM okullarla anlaşmalı olduğundan öğrenciden bir ücret almaz. Öğrenci tüm işlemlerini okulların orijinal broşür fiyatından yapar.


 
Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin