Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

ABD - İLETİŞİM


Telefon hizmetleri

Telefon hizmetleri, çok sayıda telefon şirketi tarafından sağlanmaktadır. Yerel telefon şirketleri yerel ve bölgesel telefon hizmetleri, uzun mesafe şirketleri ise ulusal ve uluslararası telefon hizmetleri sunmaktadır. Kampüste yaşıyorsanız, kaldığınız yer tarafından yerel telefon hizmeti sağlanabilir. Fakat, Türkiye'deki aileniz ve belki de diğer ülkelerdeki akraba ve arkadaşlarınızla görüşebilmek için uzun mesafe şirketlerinin sunduğu hizmetlere de ihtiyacınız olacaktır. Uzun mesafe şirketleri farklı arama planları ve kullanım seçeneklerine sahiptirler.

Kampüs dışında yaşıyorsanız hem yerel hem de uzun mesafe şirketlerini kendiniz ayarlamanız gerekecektir.


Yabancı öğrenci ofisinden alacağınız yönlendirme paketi, yerel telefon hizmetlerinden faydalanmanız için gerekli bilgiyi içermektedir. Yeni müşteriler bir defaya mahsus abonelik bedeli ödemek zorundadırlar ancak ödemelerinizi zamanında yaparsanız bu abonelik bedeli, faiziyle beraber on iki ay sonra size geri ödenecektir. Telefonunuz bağlandıktan sonra, bir telefon rehberi kampüsteki odanıza ya da kampüs dışındaki adresinize bırakılacaktır. Taşınırken telefonunuzu kapattırmayı unutmayın. Telefon bağlantınızı kestirmek için ödeme yapmanız gerekmez. Eğer uzun mesafe hizmetini oda ya da ev arkadaşınızla beraber kullanıyorsanız, faturayı nasıl paylaşacağınız konusunda anlaşın. AT&T şirketi, evin her üyesine uzun mesafeli konuşmalar için kendi arama kodunu verir ve telefon ücretinin paylaşılması bu sayede daha kolay olur.

Halka açık telefonlarla ilgili bilgiler telefon kulübelerinde bulunmaktadır. Bir çok telefon kulübesi yerel aramalar için madeni para gerektirmektedir. Fakat bazı telefonlar, yerel ve uzak mesafe aramalarınız için telefon kartı kullanmanıza da imkan tanımaktadır. Uzun mesafe aramalarını ABD'de herhangi bir ödemeli telefonla yapabilirsiniz.

Türkiye'ye telefon ettiyseniz, konuşmanızın dakikası 2 - 2.5$ tutar. Bu görüşmeyi uzun mesafe telefon görüşmeleri sağlayan şirketlerden biri aracılığıyla yapıyorsanız dakikasını 50 cente kadar indirebilirsiniz.

Bilmediğiniz yerel bir telefon numarasını öğrenmek için 1-800-555-1212'yi, uluslararası bir numarayı öğrenmek için ise 1-800-544-4988'i arayabilirsiniz.

Posta sistemi

ABD Posta Hizmetleri, dünyanın en ucuz ve etkin olanlarından biridir. ABD Posta Hizmetleri, yurtiçi ve yurtdışı mektup ve paket dağıtımı, pul satışı ve para havalesi yapmaktadır

Amerika'da bir çok kasabada postane bulunmaktadır. Şehirlerde, yurtdışı posta işlemleriyle ilgilenen merkez postaneler faaliyet göstermektedir. Mektuplar, Cumartesi ve Pazartesi günleri adreslere teslim edilmektedir.

Adrese teslimin dışında diğer bir seçenek de postaneden kişisel bir posta kutusu kiralamaktır. Mektuplarınız veya posta yoluyla gelen diğer şeyler bu posta kutusuna bırakılacaktır.

Kampüste kalan öğrenciler için her kampüsün kendi posta sistemi bulunmaktadır. Bu sistem, kampüs içi yazışmaları ulaştırdığı gibi USPS'ten (Amerika'da mektup hizmetlerinin ana sağlayıcısıdır) alınan mektupların da dağıtımını yapmaktadır.

Mektup postalamak ve paket göndermek
Amerika'da mektup hizmetlerinin ana sağlayıcısı USPS'tir. Diğer kurumlar, acele mektup ve paket dağıtımı gibi alanlarda USPS ile rekabet etmektedirler.

Bu servisler UPS, FEDEX, DHL gibi özel kurye şirketleridir.

16 onsa (yaklaşık 450 gr) kadar ağırlığı olan mektuplar, gerekli posta ücreti yatırılmışsa şehirde bulunan mavi posta kutularına bırakılabilir. Postalar, bu kutulardan günde iki kere alınmaktadır. Mektup ya da paketlerinizi doğrudan postaneden de gönderebilirsiniz. Yurtdışına gidecek mektup ya da paketler postaneden gönderilmeli ve beraberinde bir gümrük formu olmalıdır.

Mektuplar ve diğer posta işlemleri ABD içinde genellikle First Class posta yoluyla yapılır. Hava yoluyla gönderildiği için herhangi bir ek ücret ödenmesine gerek yoktur, çünkü bütün eyalet içi posta işlemleri hava yoluyla gönderilir. Diğer taraftan, yurtdışına posta gönderirken havayolu posta ücreti ödemek durumundasınız; çünkü diğer türlü deniz yoluyla gidecektir ve bu da çok yavaştır.

İnternet bağlantısı
Internet, kaçınılmaz bir şekilde diğer iletişim yollarının önüne geçmiştir. Net bağlantısı, iletişim için "olmazsa olmaz"lar arasına girmektedir. İnternet, hızlı bilgi aktarımı sağlayan açık bir ağdır.

ISP, aylık ödeme karşılığı ve bazen de ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. Pazardaki büyük rekabet, beraberinde daha düşük aylık ödemeleri getirmiştir.
Internete bağlanmak mı istiyorsunuz? İşte size yol gösterebilecek birkaç not;

Bir kredi kartınız ya da hesabınız olsun
Size verilecek olan hizmetin başlaması için bunlara ihtiyacınız olacak. ISP aylık ödemenizi kredi kartı ya da hesabınız yoluyla alacaktır veya hesabınızdan kesilecektir. Bazı ISP'ler otomatik fatura ödemesi başlamadan önce ücretsiz bir deneme süresi koyarlar.

Bir PC'niz olsun
Internete bağlanabilmek için bir bilgisayarınızın olması gereklidir. Elektronik ya da bilgisayar mağazalarından alabilirsiniz. Kullanılmış olanlar pahalı değildir fakat hız ve internet kullanımı önemlidir. Hat üzerinden bağlanmak istiyorsanız bir modeminizin olması gerekir. PC'nin içine yerleştirilebilir ya da ayrı bir bileşen olarak kullanılabilirsiniz; ücreti 100$ civarındadır.

Bir telefon ya da kablo bağlantısı edinin
Evinizden internete bağlanmak için, bilgisayarınızın telefon hattınıza ya da kablo sisteminize bağlanmış olması gerekir. Dolayısıyla bunun yapılması da bölgenizde hizmet veren şirketlere bağlı olacaktır.

Diğer telekomünikasyon hizmetleri
Telefon hizmetini sağladıktan sonra faks makinesi, mesaj servisi, bilgisayar üzerinden e-posta, internete giriş gibi hizmetlerle ilgilenebilirsiniz. Bu tür hizmetler, örneğin faks çekme, oradaki fotokopi merkezi gibi işletmelerden ucuz bir şekilde sağlanabilir. ABD'deki bir çok kolej ve üniversite çok sayıda "çalışma merkezi" kişisel telekomünikasyon hizmetleri ile donatılmış bilgisayar imkanı sunmaktadır. Bu bilgisayar sistemleri kampüs içi bilgisayar ağlarıyla bağlantılıdır, bu sayede kullanıcılar kütüphane kataloglarına, on-line veri tabanlarına, e-postaya ve internete girebilir. Kolejiniz ya da üniversiteniz, bu hizmetlerden faydalanabilmeniz için kişisel bilgisayar hesabı açabilir. Eğer kurumunuz bu tür imkanlar sunmuyorsa ticari bir şirketten hesap açtırabilirsiniz.

ABD ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

ALCC AMERICAN LANGUAGE COMMUNICATION CENTRE
EC ENGLISH
Eurocenters
FLS INTERNATIONAL
GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRES
INTERNATIONAL HOUSE
INTRAX INTERNATIONAL INSTITUTE
Kaplan Aspect
KING'S ENGLISH LANGUAGE SCHOOLS
Language Studies International LSI
PACIFIC INTERNATIONAL / MARYLHURST UNIVERSITESI
POLY LANGUAGES INSTITUT
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS
ST. GILES INTERNATIONAL
ZONI LANGUAGE CENTERS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin