Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

MALTA - ÖNEMLİ BİLGİLER


Kadınlara Karşı Olan Tutum Malta batılı standartlara göre muhafazakar bir toplum sayılabilir. Bu gün bile, kadınlardan ev hanımı ve anne olmaları beklenir, ancak, çalışan kadın sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Genç erkeler Akdeniz maço tarzını benimsemiş olsalar da, genellikle agresif değillerdir. Malta'da, yalnız seyahat eden kadınları olağandışı herhangi bir tehlike beklemez. Genel geçer önlemler alınmalıdır ancak, çok fazla sorunla karşılaşılmaz. Eğer yalnızsanız, Paceville ( St Julian'daki gece kulübü bölgesi) biraz hareketli olabilir, ancak güvenli bir yer sayılır. Gzira'da (Sliema'nın güneyi), gece yalnız yürümek tavsiye edilmez çünkü orası genelevlerin merkezidir.
Engelli Yolcular Malta devletinin engelli yolcuların ülkeyi ziyaret etmesi hakkındaki politikası ulaşım şartlarını geliştirmektir. Ancak, özellikle Valletta'nın dik yamaçlı sokakları gibi, bir çok tarihi bölgede tekerlekli sandalye ile rahatça dolaşmak imkansız olmasa da, oldukça güçtür. Bununla birlikte, Hagar Qim, Tarxien'deki tarih öncesi tapınaklar, Valletta'daki Arkeoloji Müzesi ve Malta Experience gibi bir çok bölgeye ulaşım rahatça sağlanabilir. Bir çok pahalı otel tekerlekli sandalye ile dolaşmak için müsaittir ve bazılarının özellikle engelli konuklar için tasarlanmış odaları vardır. Malta Touristy Authority tekerlikle sandalye kullanan ziyaretçiler için donatılmış otellerin bir listesini verebilir. Organizasyonlar: Triq il-Kibra San Guzepp ve Santa Venera'da bulunan The National Commission for Persons with Disabilities (Engelli İnsanlar Milli Kurulu, Tel: 487789), Malta'da seyahat eden engelli yolculara ulaşabilecekleri yerler ve faydalanabilecekleri kolaylıklar hakkında bilgi verebilir.Corradino Hill, Paola'daki Rehabilitasyon Merkezi'nde bulunan The Association for the Physically Handicapped (Fiziksel Engelliler Derneği, Tel: 693863)'de faydalı bilgiler verebilir. Yaşlı Yolcular Malta, özellikle kışın güneş ışığının keyfini çıkarmak için ekonomik tatil bölgeleri arayan, İngiliz emeklileri gibi bir çok yaşlı insan için oldukça popüler bir bölgedir. Bir çok tur operatörü özellikle 50 yaşın üstündeki yolcular hedef alan tatiller düzenlemektedir. Malta'da 65 yaşın üzerindeki insanlar bütün devlet müzelerine ücretsiz olarak girebilirler.

Çocuklarla Yolculuk Malta aile tatilleri için güzel bir yerdir. Çocuklar her yerde hoş karşılanır. Çocukları meşgul edecek bir çok aktivite vardır. Eczanelerde bebek maması, emzik ve çocuk bezi gibi bir çok çocuklara yönelik ürün bulabilirsiniz. Çocuklar Malta turları veya limanda bir tekne gezisinden keyif alabilirler. Yazın, bir çok turistik tesiste şnorkel takımı, kano veya plastik bot gibi eşyalar kiralayabilirsiniz. Mellieha Koyu'nda çocukların güvenli bir şekilde yüzebileceği bir kumsal bulabilirsiniz. İçinde su kaydıraklarının, oyun bahçelerinin bulunduğu The Splash & Fun Park (Tel: 342724) Bahar ic-Caghaq'da yer alır. Anchor Koyu'ndaki Popeye Village (Temel Reis Köyü), Temel Reis adını hiç duymamış olsalar dahi, küçük çocuklar tarafından her zaman sevilen bir yer olmuştur.

Biraz daha büyük çocuklar için (kolay kolay korkmayan) diğer bir seçenek de, ürkütücü ses efektleri ve kanlı işkence sahneleriyle dolu olan, Mdina Dungeons (Mdina Zindanları)'ı ziyaret etmektir. Biraz daha pahalı olan eğlenceler arasında, Sliema ve Bugibba'dan kalkan altı cam kaplı teknelerde gezmek ve helikopterle dolaşmak yer alır.

Zaman Dilimi Malta, GM/UTC saat diliminden Mart ayının son pazarından Ekim ayının son Pazarına kadar iki saat öndedir. Yılın geri kalan kısmında ise bir saat öndedir. Türkiye'den her zaman 1 saat geridir. Ölçü Birimleri Türkiye'deki gibi, Malta da metrik sistem kullanır. Ancak, İngiliz sömürge döneminden kalma kanunlar, bazı barlarda, galonun sekizde biri oranında bardaklar kullanılmasında ısrarcıdır.

Sliema ve Bugibba'nın başlıca turist bölgelerinde bozuk parayla çalışan çamaşırhaneler vardır. Ancak bunlar, bir yıkama başına 2.50 LM civarında ücret alan pahalı sayılabilecek yerlerdir. Çamaşır makinesi, kurutma makinesi ve ütüden ücretsiz veya az bir miktar karşılığında faydalanabileceğiniz bir çok büyük otel ve apartman tesisinin konukların kullanımına açık çamaşırhanesi vardır. Tuvaletler Malta'da genellikle park girişlerinde ve köy meydanlarına yakın yerlerde bulunan bir çok umumi tuvalet vardır. Tuvaletler genellikle temiz ve düzenlidir. Eğer Türkiye'deki gibi bir bekçi varsa, çıkarken kapıya yakın bulunan bir tabağın içine bahşiş bırakmak görgülü bir davranış olacaktır.

Yürüyüş Eğer köylerde, kırsal alanlarda yürüyüşe çıkarsanız, milli bir hastalık olan kuş avcılarına veya tuzaklara karşı dikkatli olun. Dağ tepelerini kaplayan küçük taş kulübeler avcı gümeleridir (bir çeşit pusu). Daha avcıları görmeden atış seslerini duyarsınız. Avcılığın yasak olduğu dönem 22 Mayıs ve 31 Ağustos arasıdır.

Acil Durumlar Ambulans için 196'yı arayın.
Gwardamanga'da bulunan St Luke Hastanesi (Tel: 241251) Malta'nın merkez hastanesidir (Valletta'nın kuzeybatı surlarının burnunda yer alır).
Aynı zamanda Craig Hastanesi olarak da bilinen Gozo General Hastanesi (Tel: 561600), Gozo'daki başlıca tıbbi müdahale merkezidir.
Her iki hastanenin de 24 saat açık acil servis bölümleri vardır. Genel ilk yardım, yerel polikliniklerden sağlanabilir.


Eczaneler hafta içi genellikle sabah 8:30 dan 12:30, 16:00 ve 19:00'a kadar, sadece cumartesi günleri ise sabahleyin açıktır. Geceleri ve hafta sonları açık olan nöbetçi eczanelerin listesi hafta sonu gazetelerinde bulunabilir.

Gerekli telefon numaraları
Polis 191
Ambulans 196
İtfaiye 199
Kurtarma Helikopteri 244371
Sahil Güvenlik 238797
Telefon Rehberi 190
Denizaşırı Operatör 194
Saat Kontrol 195
Devlet Bilgi Hattı 153

MALTA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

EC ENGLISH
Eurocenters
INTERNATIONAL HOUSE
Kaplan Aspect
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin