Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

KANADA - EĞİTİM


Kanada Egitim Sistemi
Kanada Egitim Sistemi, anaokuldan üniversiteye kadar uzanan kategorilerde hem devlet okullarini hem de özel okullari kapsamaktadir. Egitim, Kanada Anayasasi kapsaminda eyaletlerin sorumlulugundadir, bu da eyaletlerdeki egitim sistemleri arasindaki farkliligi gösterir. Buna ragmen, egitim ülke genelinde yüksek standardlardadir.

Kanadali çocuklar genelde 4-5 yaslarinda zorunlu olmayan 1-2 yillik anaokulu egitimine devam ederler. Tüm çocuklar yaklasik 6 yaslarinda birinci sinifa baslarlar. Normal olarak, egitim yili Eylül’de baslar ve Haziran’a kadar devam eder fakat bazi durumlarda Ocak aylarinda okula alimlar mümkün olabilir.


Liseler, eyaletlerin sistemine bagli olarak 11, 12 ya da 13. siniflara kadar devam eder. Bundan sonra, ögrenciler üniversite, kolej ya da Cegep’de okumaya devam edebilirler. Lise ile üniversite arasinda 2 yillik genel egitim, 3 yillik teknik egitim vermekte olan Cégep, “Genel ve Mesleki Kolej” anlamina gelen Fransizca kelimelerin kisaltmasidir. Quebec eyaletinde Cégep sistemi bulunmaktadir.

Neden Kanada’da Egitim?Kanada’daki okullar, egitimde öncelikli sirada gelen ve en fazla talep edilen okullar arasinda yer alir. Kanada egitim sisteminde kisi basina ayrilan harcama diger G-8 ülkelerinin ayirdigindan daha fazla oldugu gibi, Kanada OECD ülkeleri içindeki ilk üçte yer almaktadir. Kanada üniversitelerinden alinan diplomalarin dünya çapinda taninmasina bagli olarak Kanadali üniversitelerden mezun olan yabanci ögrenciler basarili ve saygin bir kariyere sahip olurlar.

Dünya Siralamasinda Birinci
Son birkac yildir Birlesmis Milletlerin yaptigi arastirmalar Kanada’nin yasamak için dünyadaki en iyi yer oldugunu ortaya koymustur. Her yil yapilan bu arastirma 174 ülkede, 200'ün üzerinde gösterge kullanarak ülkelerdeki yasam kalitesini degerlendirmektedir. Kanada özellikle, egitimde ulastigi kalite, yüksek yasam beklentileri (Evrensel saglik sisteminden dolayi), su

ç ve siddet oranlarinin azligi ile yüksek puanlar kazanmistir. Buna ek olarak, temiz ve güvenli olan, zengin kültürel aktivite imkanlarina sahip ve cazip yasam tarzi sunan Kanada’nin en büyük sehirlerinden Vancouver, Toronto ve Montreal, yasamak ve çalismak için dünya kalitesindeki sehirler olarak taninmislardir.

Yüksek Yasam Standardlari
Kanada dünyada en yüksek yasam standardlarina sahip ülkelerden biridir. Kanadalilarin %65'inden çogu kendi mülklerine, otomobil buzdolabi, çamasir makinasi, televizyon, telefon ve radyo gibi dayanikli tüketim mallarina sahiptir.

Kanada’da basin, eglence ve sanatsal aktiviteler oldukça gelismistir. Kanadalilar 1.000 den fazla AM ve FM radyo istasyonu ile dinleyici ve izleyicileri egitmek, eglendirmek amaciyla hizmet veren 719 televizyon istasyonunu içeren gelismis ve dünya çapindaki kapsamli yayin sistemi ile gurur duymaktadir.

Konuksever Ortam
Kanada kültürel çesitliligi tesvik eden gelenek ve politikalara sahip bir göçmen ülkesidir.

Kanada’da dünyadaki etnik gruplarin hemen hemen tamaminin varligi dikkat çekmektedir. Bunun sonucunda, Kanada’da spesifik kültürlerle özdeslesmis etnik mutfaklari ve eglenceli aktiviteleri bulmak mümkündür. Kanada'da klüplere ve etnik altyapilarin çesitliligini temsil eden derneklere kolayca ulasilabilir. Okullarda yabanci ögrencilerin danismanlari ögrencilere bu tarz gruplarla iletisime geçebilmek konusunda yardimci olmaktadir.

Tum büyük sehir merkezlerinde çok çesitli alisveris alanlari, restaurantlar, tiyatrolar, sanat galerileri ve müzeler bulunmaktadir. Kanada'daki sehirlerde genel kullanima açik çok sayida parklar, bahçeler ve plajlar oldugu kadar kusursuz spor ve aktivite alanlari da bulunmaktadir.

Dogal Güzellikler
Kanadalilar dogal çevrelerine büyük önem vermektedirler. Kanada’da her eyalet ve bölgede yerlesmis toplam 39 adet dogal park ve dogal park rezervleri bulunmaktadir. Her eyalet ve bölgede, eyalet parklari, kir alanlari, ekolojik ve dogal rezerv olarak ayrilmis alanlar mevcuttur. Ülkede 2000'in üzerinde benzer alan tahsis edilmistir.

Kanada’ya gelen ögrenciler dünyadaki en güzel ve dogal ortamlardan birine tanik olurlar. Kanada farkli cografyalarin ülkesidir. British Columbia’nin yesil kiyilari, Alberta’nin Rocky Daglari, ovalara bakan genis gökyüzü, St. Lawrence ve Great Lakes (Büyük Göller)’teki “akçaagaçsekeri ülkesi” ve Atlantik’in muhtesem sahilleri ve engebeli tepeleri ile Kanada'nin dis mekanlarinda görmeye deger çok fazla sey vardir.

Güvenli Egitim
Kanada güvenli, adil ve huzurlu bir toplum olarak taninmaktadir. Kanada'da suç oranlari 1990'lardan beri düzenli olarak düsmektedir. 1977 Kanada polis raporlarina göre suç oranlarinin alti yildir %5 oraninda azaldigi görülmektedir. Son 5 yildir, siddet suçlarindaki düsüs de dikkat çekicidir. Kanada’da cinayet oranlari, tüm raporlanan siddet egilimli kazalarin %1' inden de az bir orani olusturmaktadir. Güneydeki komsusu ABD'den farkli olarak atesli silahlar siki bir sekilde kontrol edilir ve genellikle bu silahlarin Kanada içinde bulundurulmasina izin verilmez.

Yüksek Teknoloji Ülkesi
Bilgisayar ve enformasyon teknolojisinde uluslararasi lider durumunda olan Kanada telekomünikasyon, nakliye, mühendislik, havacilik, sehir ulastirma, mikroelektronik, tip aletleri, gelismis software hidroelektrik ve nükleer güç, laser ve opto-elektronik, bioteknoloji, yiyecek içecek, geometik, okyanus ve çevre sanayii gibi sektörlerdeki gelismisligi ile taninmaktadir.

Kanada’nin telekomünikasyon endüstrisinin önemli bir kismini olusturan ve transoceaning ve multimedia aktariminin yüksek hiz ve yüksek kapasite dagitimini destekleyen Teleglobe'un CANTAT 3 kablosu kendi alaninda dünyada bir ilktir. The Stentor Alliance telefon sirketleri 2005 yilina kadar Kanada'daki evlerin %80'ine broadband teknolojilerindeki son yenilikleri saglamak amaciyla 8 milyar dolarlik yatirim yapmaktadir. Kanada, ayrica internetteki kütüphane ve okullara baglanma ihtiyacina cevap veren ilk ülkedir. Olusturdugu SchoolNet programi tüm dünyada örnek alinmistir. Kanada'nin SchoolNet programi Kanada'yi, okul ve kütüphanelerini Information Highway'e baglayan ilk ülke haline getirmistir.

Iki Resmi Dil
Kanada, hem Ingilizce hem de Fransizca'nin resmi dil oldugu bir ülkedir. Kanada'nin Fransizca konusan yerlesik halkinin büyük çogunlugu (%75) ülkenin dogu kisminda bulunan Quebec eyaletinde yasar, fakat ülke genelinde de Fransizca konusan topluluklar bulunmaktadir.

1991yilindakii nüfus sayimina göre, Quebec nüfusunun %82'sinin anadili Fransizcadir. Quebeclilerin %83'ü Fransizca konusmaktadir.

Uluslararasi platformda, 800 milyon kisinin Ingilizce, 250 milyon kisinin Fransizca konustugu tahmin edilmektedir. Iki dilin hakim oldugu bir ülke olarak Kanada, ögrencilere verdigi egitim olanaklari ile Ingilizce(ESL) ve/veya Fransizcayi(FSL) ikinci dil olarak ögretme imkanini sunmaktadir.

Ücretler
Kanada’da okumak icin gereken ücretler oldukça ekonomiktir. Uluslararasi bir ögrenci icin Fen Edebiyat programlarinin bir ögretim yilli (8 ay) için maliyeti 11,903 Kanada dolaridir.

Kanada’da egitim yapmak uluslararasi ögrencilere ekonomik acidan büyük avantajlar saglar. Örnegin, Ulusal Üniversiteler Birligi’nin 2003 yili anketi sonuçlarýnda görüldügü gibi Kanada, Ingiltere, Avusturalya ve Yeni Zellanda gibi diger ulkelerdeki egitim secenekleriyle karsilastirildiginda egitim ücretleri en düsük olan ülkedir. Ayrica Amerika’daki devlet üniversitelerinin ücretleri Kanada’daki lisans egitimi ücretlerinden 1/3 oraninda daha pahali ve Amerika’daki özel üniversitelerin ücretleri ise iki kat daha pahalidir. Kanada’da egitim yapmak, uluslararasi ögrencilere, Kanada’da yasam ücretlerinin de ekonomik olmasi nedeniyle finansal açidan daha büyük avantajlar saglar.

KANADA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

CANADIAN COLLEGE OF ENGLISH LANGUAGE
EAST COAST SCHOOL OF LANGUAGES
EC ENGLISH
Eurocenters
GLOBAL VILLAGE ENGLISH CENTRES
ILAC - International Language Academy of Canada
INTRAX INTERNATIONAL INSTITUTE
INTUITION LANGUAGES
Kaplan Aspect
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS
ST. GILES INTERNATIONAL
ZONI LANGUAGE CENTERS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin