Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

AVUSTRALYA - KÜLTÜR


Avustralya modern sanatı, ortaya çıktığı toplum ve kıtadan dolayı çeşitlilik göstermektedir. Tarih öncesi çağlardan gelen dünyanın en eski gelenekleriyle, göçmen kültürlerin zengin karışımını yansıtır. Yerli ve yabancı sanatçılar Avustralya tarafından sunulan yeni imgelere kayıtsız kalmamışlar, bu yeni imgelerle sanatlarını ve kültürlerini uluslararası bir zemine taşıyarak Avustralya'nın modern sanatına yeni yaklaşımlar getirmişlerdir. Sanatın bütün dallarına Avustralya'da büyük önem verilmektedir.

Avustralya Tarzı Yaşam 

Farklı İnsanlar
Kökleri Britanya'nın etkisiyle oluşan Avustralya kolonisi, iki yüzyılı aşkın bir sürede dünyanın her tarafından gelen göçmenlerin kültürel katkılarıyla


dinamik, çok kültürlü bir dokuya sahip olmuştur. Bu kültürel farklılık, Avustralya'nın ulusal kimliğinin yapıtaşını oluşturmasının yanı sıra hızla değişen dünya karşısında en önemli dayanaklarından biri olmuştur. Bu farklılık ve kozmopolit kültür yapısı, Avrupalı ilk yerleşimciler, yerliler ve dünyanın her tarafından göç dalgalarıyla gelen özgün kültürlerin katkılarıyla oluşturulmuş ve yerleşik bir toplum yapısı kurulmuştur.

Nesiller boyunca Avustralyalılar katılımcı, toleranslı ve kültürel açıdan çeşitli bir toplum oluşturma yönünde siyasal, yasal ve toplumsal programlar uygulamaya özen gösteren yönetimleri başa geçirmiştir.

Ulusun sahip olduğu kozmopolit kültür politikası, özgürlükler ve kısıtlamalar arasındaki dengeyi sağlamaktadır. Avustralyalılar sahip oldukları ifade özgürlüğü ve fırsat eşitliği gibi kavramlarla, beceri ve ustalıklarını geliştirip kullanma, kendilerini ifade haklarına sahiptir. Burada yaşayan halk Avustralya'ya karşı bazı görev ve sorumluluklara sahip olmasının yanı sıra kültürel miras ve inançları, demokratik kurum ve değerleri paylaşırlar ve herkesin kendi kültür ve inançlarını ifade edebilme özgürlüğüne inanırlar.

Aborjinler ve Torres Strait Island Yerlileri
Avustralya'ya yerleşen ilk insanlar yaklaşık 60.000 yıl önce Asya'dan göç etmişlerdir. Bu insanlar, Avustralya'da 200 değişik dil kullanan pek çok farklı kabile oluşturmuşlardır.


Sonraki göçmenler bu yerleşimcileri Aborjin olarak adlandırmışlardır. Aborjinler, farklı mevsimlerde değişik yiyecek kaynaklarından yararlanmak için bir yerden diğerine göç eden göçebe avcılar ve toplayıcılardır. Torres Strait Island yerlileri ise hemen hemen 10.000 yıl önce ana karanın kuzeyinden gelerek buradaki adalara yerleşmişlerdir. Kültürleri Aborjinlerden farklıdır. Çünkü bunlar Malezya'dan gelmiş yerleşik bir kültürdür. Kanolarla denize açılarak komşu adalarla balık ve tarım ürünleri ticareti yaparlar.

Aborjinler güçlü aile bağlarına sahiptir. Çoğu, atalarını bir çok kuşak öncesine kadar takip edebilir. Bizim üçüncü ya da dördüncü kuşaktan kuzen diyebileceğimiz kimselere karşı bile sorumluluk hissederler. Aralarından biri zor zamanlar geçirdiğinde bütün akrabalar etrafına toplanıp ona destek olur. Bu türlü bir yakınlık Abojinler arasında hala mevcuttur.

Avustralya'nın yerli insanlarına dair uluslararası yaklaşım genellikle uzak ve göçmen gruplar üzerinde yoğunlaşır. Dolayısıyla Aborjinlerin ve Torres Strait Island yerlilerinin modern hayat tarzları gözardı edilerek Avustralya yerlileri denince göz önüne önyargılarla şekillenmiş, modern yaşam tarzından uzak topluluklar gelmektedir.

Aslında yerliler Avustralya'nın bütün eyalet ve bölgelerinde, kırsal kesimde olduğu gibi yüksek derecede şehirleşmiş ortamlarda da yaşamakta, akademi, edebiyat, spor, sanat ve iş alanlarını da kapsayan pek çok alanda kariyer sahibi olmaktadırlar. Bu insanlar, kırsal bölgelerde ve maden alanlarında yaşayan yerli grupların gelişmenin her çeşidine karşı oldukları yönündeki yanlış düşünceye karşı da mücadele etmektedirler. Bölgesel ve toplumsal anlaşmalar kapsamında pek çok grup kendi topraklarında yer alan maden endüstrisi ve diğer endüstri kollarında kârın bir bölümünün kendi toplumlarına döneceği garantisi altında çalışmaktadır.

AVUSTRALYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

Eurocenters
INTERNATIONAL HOUSE
INTUITION LANGUAGES
Kaplan Aspect
Language Studies International LSI
Lyceum Language Centre


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin