Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

AVUSTRALYA - VİZE BAŞVURUSU


İNGİLİZCE LİSAN EĞİTİMİ (TU 570 ELICOS)
Vize Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Avustralya'daki enstitülerin kabul ettiği şekilde.
Avustralya'da Ingilizce eğitim süresi en fazla 50 haftadır.
Eğer seçtiğiniz kurs süresi 10 aydan fazla ise, Ingilizce eğitim süresini en fazla toplam olarak 60 haftaya kadar uzatmak veya yüksek eğitim vizesi almak uzere Avustralya'da başvuru yapmak mümkündür.
Kurs süreniz 10 ay veya daha az ise, vizenize uzatmama koşulu uygulanabilir.
Vizenize 8534-uzatmama koşulu uygulanmışsa, Avustralya'da İngilizce eğitiminizi tamamladıktan sonra Türkiye'ye geri dönmeniz gerekir.
Eğitim masraflarının tümünü karşılamak üzere göstereceğiniz para herhangi bir aile ferdi, akraba veya ark


adaşınıza ait olabilir, ama o kişinin bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi ve masrafların tümünü karşılamak üzere göstereceği paranın tamamının başvuru tarihinden en az 3 ay once bankaya yatırılmış olması gerekmektedir.Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir

ORTAOKUL/LİSE EĞİTİMİ (SECONDARY EXCHANGE PROGRAM) (TU 571 SCHOOLS SECTOR)
Vize Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Avustralya'daki okulların kabul ettiği şekildedir ve en fazla 40 hafta süreli ön-İngilizce eğitimi alinabilir.
Bu tür vizeye başvuru için 18 yaşından küçük İlkokul 6'inci sınıfı tamamlamış olmak gerekmektedir. Ayrıca, öğrencinin yaşının Avustralya'daki ortalama sınıf yaşlarına uygun olması gerekir. Exchange programı öğrencileri haricindeki öğrenciler için eğitim süresi en az 16 ay'dır (ön-İngilizce eğitim süresi hariç).
Eğitim masraflarının tümünü karşılamak üzere göstereceğiniz para herhangi bir aile ferdi, akraba veya arkadaşınıza ait olabilir, ama o kişinin bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi ve masrafların tümünü karşılamak üzere göstereceği paranın tamamının başvuru tarihinden en az 3 ay once bankaya yatırılmış olması gerekmektedir.Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir.

MESLEKİ EĞiTiM & ÖĞRETİM (ÖRNEĞIN, TAFE & İŞ İDARESI OKULLARI) )(TU 572 - VOCATIONAL EDUCATION AND TRAINING)
Vi

ze Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Genel veya Akademik IELTS sınavına girerek en az 5.5 veya 4.5 puan almak gerekmektedir.
Mesleki eğitim derslerine hemen başlayabilmek icin IELTS sonucunuzun en az 5.5 puan olması gerekir.
Eğer IELTS sonucunuz en az 4.5 puan ise, en fazla 30 haftalık İngilizce Lisan Eğitimi (ELICOS programını) tamamladıktan sonra IELTS puanınızı yükselterek, mesleki eğitim derslerinize başlayabilirsiniz.
Eğer eğitim süreniz 10 ay ya da daha az ise, vizenize uzatmama koşulu uygulanabilir.
Eğitim masraflarının tümünü karşılamak üzere göstereceğiniz para herhangi bir aile ferdi, akraba veya arkadaşınıza ait olabilir, ama o kişinin bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi ve masrafların tümünü karşılamak üzere göstereceği paranın tamamının başvuru tarihinden en az 3 ay once bankaya yatırılmış olması gerekmektedir. Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir.

YüKSEK ÖĞRENİM (ÜNİVERSİTE'DE LİSANS EĞiTİMİ) (TU 573 - HIGHER EDUCATION)
Vize Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Akademik IELTS sınavına girerek en az 6.0 veya 5.0 puan almak gerekmektedir.
Seçtiğiniz üniversite programı derslerine hemen başlayabilmek için sınav sonucunuzun en az 6.0 puan olması gerekir. Foundation programına başlamak icin 5.5 gerekmektedir.
Eğer IELTS sonucunuz 5.0 puan ise, en fazla 30 haftalık İngilizce Lisan Eğitimi (ELICOS programını) tamamladıktan sonra, IELTS puanınızı yükselterek, üniversite programı derslerinize başlayabilirsiniz.
Eğitim masraflarının tümünü karşılamak üzere göstereceğiniz para herhangi bir aile ferdi, akraba veya arkadaşınıza ait olabilir, ama o kişinin bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi ve masrafların tümünü karşılamak üzere göstereceği paranın tamamının başvuru tarihinden en az 3 ay once bankaya yatırılmış olmasi gerekmektedir. Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir.


Gösterilmesi gereken para miktarı, 2 yillik eğitim ücreti ve yaşam masraflarının tümünü karşılayabilecek oranda olmalıdır. Eğitiminizin geri kalanı kismi içinse yeterli paranız/imkanınız olduğuna dair bir beyanname imzalamanız gerekmektedir.

YÜKSEK LISANS ve DOKTORA - TU 574 POSTGRADUATE RESEARCH
Vize Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Akademik IELTS sınavına girerek en az 6.0 veya 5.0 puan almak gerekmektedir.
Yüksek lisans veya doktora derslerine hemen başlayabilmek için sınav sonucunuzun en az 6.0 puan olması gerekir.
Eğer IELTS sonucunuz 5.0 puan ise, en fazla 30 haftalık İngilizce Lisan Eğitimi (ELICOS programını) tamamladıktan sonra, IELTS puanınızı yükselterek, üniversite programı derslerinize başlayabilirsiniz.
Eger eğitim süreniz 10 ay ya da daha az ise, vizenize 8534- uzatmama koşulu uygulanabilir.
Yüksek lisans/doktora vizesi için para kaynağı herhangi bir aile ferdi , akraba veya arkadaş olabilir ama o kişinin (kişilerin) bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi gerekmektedir. Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir.


Gösterilmesi gereken para miktarı, eğitiminizin ilk yıl ücreti ile yaşam masraflarını karşılayabilecek oranda olmalıdır. Eğitiminizin geri kalanı (ikinci ve ücüncü yılı ) içinse yeterli paranız/imkanınız olduğuna dair bir beyanname imzalamanız gerekmektedir.

BELGESİZ EĞİTİM (University Exchange Program) (TU 575 - NON-AWARD)
Vize Kabulünden önce İngilizce Yeterlilik: Genel veya Akademik IELTS sınavına girerek en az 5.5 veya 4.5 puan almak gerekmektedir.
Program derslerine hemen başlayabilmek icin sınav sonucunuzun en az 5.5 puan olması gerekir.
Eğer IELTS sonucunuz 4.5-puan ise, en fazla 30 haftalık İngilizce Lisan Eğitimi (ELICOS programını) tamamladıktan sonra IELTS puanınızı yükselterek, program derslerinize başlayabilirsiniz.

Eğitim masraflarının tümünü karşılamak üzere göstereceğiniz para herhangi bir aile ferdi, akraba veya arkadaşınıza ait olabilir, ama o kişinin bir garanti mektubu yazarak, sizin Avustralya'daki masraflarınızı karşılamayı taahhüt etmesi ve masrafların tümünü karşılamak üzere göstereceği paranın tamamının başvuru tarihinden en az 3 ay once bankaya yatırılmış olmasi gerekmektedir. Gelir kaynaklarını da göstermesi gerekmektedir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:

- Vize başvurunuzun değerlendirme süresi büyük ölçüde size bağlıdır. Başvuru için gereken belgelerdeki eksiklik zaman kaybına neden olur. Vize ön kabulünü aldıktan ve sağlık kontrolü yaptırdıktan sonra, sonuçlarda bir problem çıkmamışsa, bir an önce Avustralya'daki okulunuza gerekli ücretleri gönderin. Böylece başvurunuz kısa sürede sonuçlanacaktır.
- Eğitiminiz full time olmalıdır. Derslerinizin en az %95'ine katılım zorunluluğunuz vardır. Derslere katılmamanız veya vize kurallarına uymamanız vizenizin iptaline yol açabilir.
- Avustralya'da öğrenci çalışma izni aldıktan sonra haftada en fazla 20 saate kadar çalışabilirsiniz. Bu part-time işten kazanacağınız para Avustralya'da yaşam masraflarınızı karşılamaz, ancak size iş deneyimi kazandırır ve İngilizcenizi kullanmanıza fırsat yaratır.
- Vizenizin geçerlilik süresi kayıt olduğunuz eğitim programı sürenize göre belirlenir. Bir eğitim programını tamamladıktan sonra başka bir programda eğitiminizi devam ettirmeye karar verdiğiniz takdirde, vizenizi Avustralya'da uzatıp uzatamayacağınız konusunda vize yetkililerinden bilgi alabilirsiniz.

- Türk Vatandaşları Assesment Level 3'tur

Formlar ve Ücretler

LÜTFEN DIKKAT:

Ödemelerde yalnızca Yeni Türk lirası kabul edilmektedir. Döviz ve kredi kartıyla ödeme kabul edilmemektedir.

Lütfen vize müracaat ücretini tam parayla ödeyiniz.

Müracaat ederken ödeyeceğiniz ücret vize verileceğini garanti etmez. Değerlendirme sonunda vize verilmediği takdirde, ödemiş olduğunuz müracaat ücreti iade edilmez.

Vize müracaat ücreti karşılığında verdiğimiz fişi almayı unutmayınız! Ücretler Avustralya Doları olarak verilmektedir, Türk Lira karşılığı değişikliklere tabiidir

Turist/Ziyaretçi Vize - $70 AUD

Form 48R - Turist Vize (Subclass 676)

Form 456 - Ticari Vize (Kisa Süre) (Subclass 456)

Transit Vize - Ücretsiz

Form 876 - Transit Vize (Subclass 771

Ögrenci Vize - $420 AUD

Form 157A - Öğrenci Vize (Subclass 570 - 576)

Göçmenlik - $1305 AUD

1 numaralı kitapçık - Eş/nişanlı Göçmenlik

2 numaralı kitapçık - Çocuk Göçmenlik

Vatandaşlık

Çocuk için vatandaşlık kayıtı (Form 118) - $110 AUD ilk çocuk
Ayni anda başvuran diğer çocuklar için $85 AUD

AVUSTRALYA ÖĞRENCİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

Öğrenci Vize başvurusu için gerekli olan belgeler listesi

Lütfen aşağıdaki talimatları dikkatle okuyup, takip edin.

Aşağı listedeki dokumanların hepsi gerektiği takdirde temin edilmelidir.

Dokumanları orijinalleri fotokopileri ile birlikte veya noter tastikli olması gerekiyor.

Türkçe dokumanlar yeminli tercüman tarafından tercüme edilip, İngilizce kopyaları ile birlikte verilmelidir.

Lütfen pasaportunuzu başvurunuzla birlikte verin. Başvurunuz neticelendiği zaman kurye ile tarafınıza ulaştırılacaktır. Sefaret tarafından verilen kurye dekontunu doldurup başvurunuzla birlikte verin.

Bu talimatlar başvurunuzun sağlıklı ve en kisa zamanda değerlendirilmesi için gereklidir. Bu talimatların takip edilmemesi halinde başvurunuz kabul edilmeyebilir veya başvurunuzla ilgili işlemler uzayabilir.

Başvurunuz yapılıktan sonra duruma göre daha fazla bilgi için sizinle temas kurulabilir.

157A numaralı başvuru formu. Lütfen bütün sorulari doğru ve eksiksiz doldurun

Başvuru ücreti AUD$420 karşılğı Yeni Türk Lirasi’dır.

Başvuruya dahil edilen kişilerin 4’er adet vesikalık fotoğrafları

Başvuruya dahil edilen kişilerin Nüfus cüzdanları

Asıl başvuru sahibine ait Vukuatlu Nüfus Kütük Kayıt Örneği

Varsa evlenme cüzdanı

Sabıka kaydı (başvuruya dahil edilen 16 yaşından büyük herkes için)

Öğrenim görmeyi planladığınız Avustralya’daki kurumdan öğrenci olarak kabul edildiğinizibelirten ön kabul yazısı

Eğitim, yaşam ve seyahat masraflarınızın karşılanacağına dair kanıt (Banka cüzdanı)

IELTS test neticesi (ELICOS hariç)

Daha önceki tamamladığınız eğitimlerinize dair belgeler (Lise Diploması, Lisans, Yüksek Lisans, doktora)


AVUSTRALYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

Eurocenters
INTERNATIONAL HOUSE
INTUITION LANGUAGES
Kaplan Aspect
Language Studies International LSI
Lyceum Language Centre


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin