Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

YENİ ZELANDA - ULAŞIM


ULUSLARARASI ULAŞIM

Yeni Zelanda'ya uluslararası ulaşım birkaç şekilde gerçekleştirilir. Bunlar:

Deniz ulaşımı
Yeni Zelanda’nın önemli limanları Auckland, Wellington, Lyttelton, Dunedin, Picton ve Opua’dır. Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa ülkeleri ve ABD’den Yeni Zelanda’ya uluslararası deniz taşımacılığı yapılmaktadır.

Havayolu ulaşımı
Yeni Zelanda’nın ulusal havayolu Yeni Zelanda Havayollarıdır. Türkiye'den doğrudan uçuşların bulunmadığı Yeni Zelan'daya Türk öğrenciler Singapur ve Hong Kong üzerinden ulaşabilmektedirler. Bu uçuşlar da uzak doğu ülkelerinde yapılan aktarma sebebiyle iki gün sürebilmektedir.


Auckland’dan Londra 28 saat, Wellington - Londra 30 saat, Christchurch - Londra 30 saat 30 dakika sürmektedir. Aucklond’dan Los Angeles 12 saat 45 dakika,
New York 17 saat 45 dakika, Singapur 11 saat 15 dakika, Sydney 3 saat 20 dakika sürer.

Auckland Uluslararası Havalimanı şehrin 22,5 km (14 mil) güneyinde yer alır. Şehre 40 dakika mesafededir. Otobüs ve taksi ile şehre ulaşmak mümkündür. Wellington Havalimanı Wellington’un 8 km (5 mil) güneydoğusunda yer alır. Bu mesafe 30 dakikada kat edilebilir ve rahatlıkla otobüs ve taksi bulmak mümkündür. Bunların dışında havalimanlarında gümrüksüz alışveriş noktaları, araba kiralama servisleri (Avis, Budget, Hertz), bankalar, döviz büroları, otel rezervasyon üniteleri, telefon servisleri, turist danışma büroları bulmak mümkündür.

Havalimanı ayrılış vergileri:
Bu verginin miktarı 25 Yeni Zelanda dolarıdır; havalimanına bağlı olarak değişen oranlarda vergi ödemek gerekebilir. 12 yaşın altındaki çocuklar bu vergiden muaftır. Ancak Wellington Havalimanı 2-12 yaş arası çocuklara 10 Yeni Zelanda doları ayrılma vergisi uygulamaktadır.

YENİ ZELANDA DOSYASI

- EĞİTİM
- VİZE BAŞVURUSU
- KONAKLAMA
- PARA
- GİDERLER
- ULAŞIM
- YİYECEK & İÇECEK
- KÜLTÜR
- İLETİŞİM
- SAĞLIK
- ÇALIŞMA

YENİ ZELANDA ŞEHİR REHBERLERİ

- AUCKLAND
- CHRISCHURCHYENİ ZELANDA İÇİNDE ULAŞIM

Boğazlar
Intercity Coachlines ülkenin her bir yanına programlı deniz seferleri düzenleyen oldukça büyük bir şirkettir. Newman Scoachlines Kuzey Adası’na feribot seferleri düzenlerken Cook Sandline Güney Adasına düzenler. Bu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Hava taşımacılığı
Yeni Zelanda Havayolları (NZ), Mount Cook Havayolları ve Ansett Yeni Zelanda’nın önemli hava limanlarına yerel uçak seferleri düzenleyen firmalardır. Bu uçak şirketleri 2 adada bulunan 27 havalimanına da sefer düzenler.

Otoyol
Bölgesel bir otobüs ağı vardır. Bu sistem ile ülkenin birçok bölgesine otobüs seferleri gerçekleştirilmektedir.

Taksi
Taksimetreye bağlı çalışan taksi sistemi ülkenin her yanına yayılmış durumdadır.

Araba kiralama
Uluslararası ve yerel firmaların havaalanlarında, büyük şehirlerde ve kasabalarda büroları vardır. Eğer araba kiralamayı düşünüyorsanız araba kiralayacağınız firmanın Yeni Zelanda Araç Kiralama Birliği’ne üye olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Araba kiralamak için alt sınır 21 yaştır. Yasal hız sınırı şehirler arası yollarda saatte 100 km (60 mil), şehir içinde ise saatte 50 km’dir (30 mil). Uzaklıklar km ile ifade edilir. Bütün yolcuların ve şoförün emniyet kemeri takma zorunluluğu vardır.

Tren yolları
Tranz Rail Limited 4000 km (2485 millik) mesafede düzenli tren seferleri koymuştur. Tranz Scenic aslında Tranz Rail’in bir parçasıdır. Hoş bir manzara eşliğinde yolculuk etmek istiyorsanız Tranz Scenic bu imkanı size sağlar. Overlander, Auckland ve Wellington arasını gündüz ve gece olmak üzere bir günde ormanlardan, volkanik tepelerden, sarp vadilerden geçerek kat eder. Coastal Pasifik Christchurch ve Picton arasını ve doğu kıyı şeridini karlarla kaplı Kaikorura Dağları arasından geçerek aşar. Bu trenlerin geçtiği bölgelerden biri olan Koikorua Sahili dünyanın en meşhur balina izleme noktalarından biridir.

Tranz Alpline trenleri ise, Christchurch ve Greymouth arasını ırmak vadilerinin ve ovaların yer aldığı karlarla kaplı yolu kat eder. Ayrıca Rotorua ve Auckland - Tavranga - Wellington ve Napier arasında ekspres servisleri mevcuttur. Bazı trenlerde yemek vagonu vardır, ancak gece trenlerinde yataklı kompartımanlar yoktur. Servisler arasında hiçbir ayrım yoktur (1. Sınıf, 2. sınıf vb).

Yolculuk biletleri
Yeni Zelanda’da 3’ü bir arada yolcu biletleri size şehirlerarası otobüslerle sınırsız seyahat imkanı sağlar. Cook Boğazı’nda Tranz Scenic trenler ve Interislander feribot seferleri vardır. Bunlar 5 günlük ve 8 haftadan fazla periyotlarla kullanılabilir. Yeni Zelanda dışında da bütün Şehirlerarası Deniz Hatları Ofisleri’nden satın alınabilir. “Best of New Zeland” biletleri tüm trenlerde ve feribotlarda olduğu kadar şehirlerarası otobüslerde de 180 günden fazla seyahat için geçerlidir. Yeni Zelanda’daki çok geçişli biletler hem trenlerde hem de feribotlarda kullanılabilir. Aynı zamanda bu biletler özel kullanım kolaylıklarına sahiptir. Bu biletlerle boğaz hattında Taeri George Demiryolu’nda 180 günden fazla seyahat edilebilir. Yol uzunluğu 92.000 km’dir (57.200 mil). Trafik akışı sol taraftandır.

ŞEHİR İÇİ ULAŞIM

Önemli kasabalarda iyi işleyen bir otobüs ağı mevcuttur. Wellington’da ayrıca (fayton benzeri) Trolley toplu taşıma araçları mevcuttur. Auckland ve Wellington’da otobüs bileti ve günlük kullanıma uygun bilet satan noktalar bulunmaktadır.

Deniz
Güney ve Kuzey Adası arasındaki Cook Boğazında insan ve araç taşıma işini üstlenmiş, iyi işleyen bir feribot sistemi vardır. Interislander günlük olarak belirli saatlerde feribot seferleri düzenler. Yolculuk süresi 3 saattir.

Interislander’in uzun mesafe trenlerinin kalktığı Wellington ve Picton istasyonları ile bağlantısı vardır. Daha hızlı bir ulaşım imkanı sunan Lynx, 1 saat 45 dakikada iki ada arasındaki mesafeyi kat eder. Ancak sadece yaz aylarında (Aralık-Nisan arası) kullanımdadır. Sea Cat, Kuzey Wellington’da Mana ve Picton arasında deniz seferleri düzenler.

YENİ ZELANDA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

Eurocenters
Kaplan Aspect
Language Studies International LSI
NEW ZEALAND COLLEGE


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin