Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

ALMANYA - İLETİŞİM


Mektuplar, Paketler ve Posta Ücretleri
Mektup ve paket taşıma ücretleri büyüklüğe ve ağırlığa göre hesaplanır. Posta ücretleri için Almanca’da “porto” sözcüğü kullanılır. Pullar ise, postanelerde, postane önlerindeki otomatlarda ve bazı gazete ve sigara büfelerinde satılır. Almanya’daki her adresin önüne yer, şehir veya semt için beş basamaklı bir “posta kodu” yazılır. Posta kodlarının verildiği “Posta Kodu Rehberi” Alman Posta İdaresi şubelerinden temin edilebilir. Postaneler yılda bir defa telefon rehberi ve işyerleri adresi rehberi (sarı sayfalar) dağıtırlar.

Bazı küçük istisnalar hariç, gönderilen her şeye (kartpostaldan paketlere kadar) pul yapıştırılmalıdır.


Bir zarf üzerinde “Porto zahlt Emfänger” (posta ücreti alıcıya aittir) damgası varsa, bu mektuba pul yapıştırılması gerekmez. Posta ücretlerinin listesi postanelerde asılıdır. Almanya’da özel müşteriler genelde Alman Posta İdaresini tercih ederler. Alman Posta İdaresinin yanı sıra mektup ve paket taşıyan başka firmalar da mevcuttur.

Telefon, Faks, İnternet
Telefon etmek için “sabit hat” ve “mobil hat” diye adlandırılan iki olanak vardır. Sabit hatlar evlerde telefon etmek, faks cihazına bağlanmak ve İnternet için kullanılabilir.

Evlerin hemen hemen tümünde bir telefon bağlantı hattı mevcuttur. Bu hattı kullanabilmek için ilgili telefon şirketine başvurulmalıdır. Telefon ahizeleri kiralanabilir veya satın alınabilir.

Analog ve Dijital
Dijital bir ISDN veya T-DSL bağlantısı ile, birbirlerine paralel olarak kullanılabilecek birden fazla hat almak mümkündür. Bu hatlarda aynı zamanda telefon edilir, faks geçilir veya İnternet kullanılabilir. Bu hatlara birden fazla telefon veya bilgisayar da bağlanabilir. ISDN/T-DSL bağlantıları normal analog bağlantılardan daha pahalıdır, fakat bu hatlarda çok daha hızlı veri transferi yapmak mümkündür ve bu da İnternet’in çok meşgul olduğu zamanlarda oldukça avantajlıdır.

Bağlantı Ücretleri
Bağlantı için özel gereksiniminize uygun bir teklif seçebilirsiniz. Uluslararası görüşmeniz daha mı fazla, yoksa en çok akşamları veya hafta sonları mı, telefon ediyorsunuz? İnternet çok sık olarak kullanıldığında “fla

trate” denen götürü bir ücret ödenmesi daha uygundur.

“Call-by-Call”
Call-by-call diye adlandırılan yöntemle telefon etmek daha ucuz olabilir: Call-by-call yöntemi ile telefon edilmek istendiğinde, ön kod numarası olarak özel bir numara çevrilmelidir. Bu durumda yapılan telefon görüşmesinin faturası, seçilen bu ön kodun ait olduğu şirket tarafından kesilir. Görüşme ücreti, ilgili telefon şirketi ile yapılan sözleşmeye bağlıdır.

Başka Bir Ülkeye Telefon Edilmesi Başka bir ülke ile görüşme yapabilmek için evdeki telefon bağlantısı kullanılabilir. Almanya dışında bir ülkeye telefon etmek için önce 00, daha sonra da ülke kodu, şehir kodu (beş basamaklı kodun önündeki 0 tuşlanmadan) ve telefon numarası tuşlanır. Ülke kodunu telefon danışmasından öğrenebilirsiniz. Telefon dükkanlarından da ucuz bir fiyata tüm dünyaya telefon edilebilir. Ayrıca diğer ülkelere telefon etmek için her telefon bağlantısı ile kullanılabilen özel telefon kartları da mevcuttur. İster telefon dükkanlarından, ister telefon kartı veya “call-by-call” telefon edilsin, telefon ücretleri mutlaka karşılaştırılmalıdır. Konuşma ücretlerini karşılaştırırken bir dakika için ödenen ücretin yanı sıra, sabit bağlantı ücretlerine de dikkat edilmelidir.

Mobil Telefonlar
Almanya’da cep telefonları genelde “Handy” olarak adlandırılır. Almanya’da sayısız GSM operatörü şirket, çok farklı konuşma ücretleri, cep telefonları ve kullanım şartları vardır. Cep telefonu kullanım sözleşmeleri çok çabuk bozulamaz. Bu sözleşmeler çoğu durumlarda 12 veya 24 ay süreli olarak yapılır. Ayrıca ön ödemeli bir telefon kartı da satın alınabilir. Görüşme dakikalarının önceden ödendiği bu kartlara “prepaid” kart denir. Ödenen konuşma dakikaları kullanıldığında, tekrar doldurulabilirler. Bu kartı kullanabilmek için bir cep telefonu gerekmektedir.

Telefon Kulübeleri
Özel sabit telefon hatlarının ve cep telefonlarının yanı sıra telefon kulübeleri de mevcuttur. Kulübeden telefon etmek için bir telefon kartı veya madeni para gerekmektedir. Telefon kartları postanelerden, gazete bayilerinden, kiosklardan satın alınabilir.

İnternet
İnternet’i kullanabilmek için bir İnternet sunucusu gereklidir. Bilgisayar dergileri piyasada bulunan sunumlarla ilgili bilgileri düzenli olarak yayınlamakta ve fiyat karşılaştırması yapmaktadır. Bu sunucuların İnternet erişim yazılımları genelde ücretsiz olarak dağıtılmaktadır. Bu alanda yerel hizmet sunucuları da mevcuttur. Bilgisayar satılan dükkanlardan da bu konuda faydalı bilgiler alınabilir.

ALMANYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

DID DEUTSCH
Eurocenters
HUMBOLDT INSTITUT
INTERNATIONAL HOUSE
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin