Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

ALMANYA - EĞİTİMAlmanca Dil Egitimi

Her ögrencinin, üniversite ögrenimine baslamadan önce dil giris sinavina katilmasi gerekmektedir, ancak bu sinavda basari gösterdigi takdirde ögrenimine baslayabilir. Almanya'daki üniversitelerde dersler genelde Almanca'dir. Herhangi bir üniversiteye basvurdugunuz zaman, sizden yeterli dil bilgisine sahip oldugunuza dair bir belge isteyeceklerdir. Birçogu orta veya üst seviyede Almanca dil bilgisi talep etmektedir, sadece birkaçi temel düzeyde Almanca bilgisini, dil kursuna giris için, yeterli bulmaktadir. Istenilen seviyede dil bilgisine sahip olanlar basvuruda bulunabilirler, aksi takdirde red cevabi ile karsilasmalari muhtemeldir.
Almanca dil egitimini Almanya'da devam ettirmek isteyen, ücret karsiliginda üniversitenin disinda herhangi bir özel Almanca kursuna devam edebilir

Dil kurslari için Konsolosluk tarafindan ögrenci vizesi yerine dil egitimi vizesi verilir. Dil egitim vizesi ile Almanya'ya giden ögrencilere çalisma hakki taninmaz.

Türkiye'de 11 yillik Liseyi tamamlayanlar, Almanya'da bir yil boyunca Studienkolleg diye adlandirilan bir hazirlik egitimi görürler. Studienkolleg için istenilen sartlar arasinda genelde orta düzey Almanca bilmesi kosulu yer alir.


Yabancı Dil Koşulları

Almanca dil bilgisinin istenilen düzeyde olmasi, basvurulan üniversiteler tarafindan ele alinacak öncelikli sartlar arasinda gelir. Istenilen düzeyde almanca seviyesinden kast edilen ögrencinin MII veya MIII düzeyinde (800 - 1000 saat) Almanca bilgisine sahip olmasi ve bunu bir sertifikayla belgelemesidir.

Ankara ve Izmir`deki Alman Kültür Merkezleri'nden dil sinavi sonrasinda alabileceginiz ZOP (Zentrale Oberstufenprüfung) sertifikasi Almanya'daki üniversiteler tarafindan kabul edilir.

Türkiye'deki Almanca egitim veren okullardan mezun olan ögrencilerin bu okullardan Almanca bildiklerine dair bir belge (Sprachdiplom) almalari da Alman üniversiteleri tarafindan yeterli görülmektedir. Ancak üniversite gerekli gördügünde sizi tekrar bir sinava davet edebilir.


Almancaniz yeterli düzeyde degilse ve siz Almanya'da bir üniversite egitimi hedefliyorsaniz üniversite egitimi öncesinde bir dil kursuna gidip sonrasinda dil sinavini geçerek üniversite basvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu yöntem için önemli bir ayrinti da basvuruda bulunacaginiz dil kursunun haftada en az 20 saatlik bir dil kursu olmasi ve sizi DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang) sinavina hazirlayan bir kurs olmasidir.

ÜNİVERSİTELER

Teknik Üniversiteler (Technische Universität/Technische Hochschule)
Sadece teknik alanlarda eğitim veren bu üniversitelerde mühendislik ve fen bilimleri dallarında çalışmalar yapılmaktadır.

Mesleğe Yönelik Üniversiteler (Fachhochschule)
Pek çok öğrencinin tercihi olan bu üniversitelerde eğitim, diğer üniversitelere kıyasla biraz daha kısa olmakla beraber pratiğe daha fazla önem verilmektedir.

Sanat ve Müzik Eğitimi Veren Üniversiteler (Musik- und Kunsthochschulen)Sanat ve Müzik Eğitimi Veren Üniversiteler (Konservatuarlar) olarak nitelendirebileceğimiz bu üniversitelerde; sanat ve/veya müzik eğitimin yanı sıra bu disiplinlerin mesleki kullanımları konusunda da eğitin verilir. Müzik ve Sanat Eğitimi Veren Üniversiteler eğitim sürecinde diğer üniversitelerden bazı önemli farklılıklar içermektedirler.

Diğer Üniversiteler (Weitere den Universitäten vergleichbare Hochschulen)
Tıp Fakülteleri, Veterinerlik Fakülteleri, Spor Akademileri gibi daha özelleşmiş üniversitelerin yanı sıra Pedagojik veya Teolojik Eğitim Veren Üniversiteler gibi okullar da vardır.

Mezuniyet Dereceleri

DİPLOM
Bilim, Mühendislik ve çoğu zaman Sosyal Bilimler ve Ekonomi eğitimi sonunda alınan derecedir. Derslerin tamamlanmasından sonra sunulan bir Diploma tezi, çeşitli sözlü ve yazılı sınavların ardından alınan bu Diploma Belgesi profesyonel yetkinlik sağlar ve pek çok iş alanı için gereklidir.

MAGİSTER ARTIUM
Sosyal Bilimler ve Sanat dallarında alınan ve profesyonel yetkinlik sağlayan bitirme derecesidir. Diploma derecesinden farklı olarak, iki ana dalda ya da bir ana dal ile iki yan dalda alınması gereklidir. Ön şartları dallara ve üniversitelere göre değişse de her üniversite yazılı bir akademik tez ister ve sözlü sınavlar yapar.

STAATSEXAMEN
Staatsexamen, devlet tarafından gerçekleştirilen bir mezuniyet sınavıdır. Bu sınav Alman vatandaşlarına olduğu gibi yabancılara da açıktır. Alman vatandaşlarına, resmî bir kurumda işe girebilmeleri ve hekimlik, eczacılık, avukatlık, öğretmenlik gibi meslekleri icra edebilmeleri için istenilen nitelikleri kazandırır. Yabancı uyruklular da eczacılık, tıp ve hukuk bilimi dallarında bu sınava girebilirler. Staatsexamen sınavı devlet sınav daireleri ve yüksek öğrenim kurumları yönetmeliklerine göre yapılır. “Staatsexamen”, nitelik açısından “Diplomprüfung” ve “Magister Artium” ile eşit hakları kazandırır.

GRADUİERTENKOLLEGS
Doktora yapmak üzere danışmanlık desteği almak için herhangibir profesörle bağlantı kurulamadığı takdirde “Akademik Ünvan veren Kolleg”ler ( Graduiertenkollegs ) bir alternatiftir. Bu kuruluşlar; üniversitelerde bilim alanında yeni yetişenlerin teşvik edilmesini amaçlarlar. Graduiertenkollegs”lere katılanlara, akademik unvan veren bir veya daha fazla yüksek okul öğretmeni danışmanlık yapar. Öğrenim görmek istediğiniz yüksek okuldan  “Graduiertenkollegs”  kurulusunun olup olmadığı ve bu konudaki ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz.

PROMOTİON
Doktora (Promotion) çalışmasına kabul edilebilmek için; adayların, bir yüksek öğretim kurumu bitirmesini sağlayan devlet sınavını (Staatsexamen, Diplomhauptprüfung, Magister Artium) veya Almanya’da denkliği kabul edilen yabancı bir üniversiteyi başarı ile bitirdiğini ispatlaması gerekir.
Almanya dışında hak edilen yüksek okul mezuniyetinin Almanya’daki yüksek okul mezuniyeti ile eş değerliliğitanınırsa, doktora öğrencilerinin, kendilerine bir konuda tez vermesi ve bu tezin hazırlık safhasında danışmanlık yapması için bir “danışman hoca” (Doktorvater-Doktormutter)  bulmaları gerekir. Doktora öğrenciliği için gerekli bütün şartları yerine getirmiş olsanız bile, hocalar size danışmanlık yapmakla zorunlu değildir. Başvuru sahibi, doktora çalışmasına danışmanlık edecek hocayı kendi bulamazsa dekanlık kendisine yardımcı olabilir.
 “Doktor ünvanı”nın kazanılabilmesi için, yazılı doktora tezinin (Disseration) kabul edilmesi ve sözlü sınavların (Rigorosum) başarılması gerekmektedir. Doktor adayı, bağımsız olarak bilimsel çalışmalar yapabileceğini ve her şeyden evvel kendi bilimsel alanında yeni bilgilere ulaşabileceğini ve bu bilgilerle bilimsel araştırmaya katkıda bulunabileceğini, kanıtlamak zorundadır.
Doktor unvanını alma süresi; öğrenim dalı, konusu ve çalışmalara göre, diploma (lisans) sınavı, master sınavı, devlet sınavı ya da aynı değerde kabul edilen yabancı bir ülke üniversitesi sınavlarından sonra, 2 ile 6 yıl arası sürebilir.

BACHELOR und MASTER
Alman yüksek okulları’nın bir çoğunda  ‘Bachelor’ veya ‘Master Degree’ gibi uluslar arası nitelikte hazırlanmış öğretim programları bulunmaktadır. Bu programlar genel olarak 6-8 sömestre devam eder. Öğretim programının başarı ile tamamlanması ile “Bachelor’s degree” (lisans) seviyesinde bir diploma alınır.


ALMANYA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

DID DEUTSCH
Eurocenters
HUMBOLDT INSTITUT
INTERNATIONAL HOUSE
Language Studies International LSI
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin