Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

MEKSIKA - VİZE BAŞVURUSU


TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI İÇİN UYGULANAN VİZELER

Meksika'yı farklı amaçlarla (turizm, transit, iş gezisi, öğrenim, konferans hizmeti ve basın temsilcisi olarak) ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, Meksika’ya girebilmeleri için vize istenmektedir.

I) Her şeyden önce vize başvurularının onayı Meksika Büyükelçiliği tarafından verilmez. Meksika Büyükelçiliği’ne yapılan tüm vize başvuruları Elçilik tarafından öncelikle başkent Meksiko’da vize ve göçmenlik dairesi yetkililerine iletilerek onların onayı alınmaktadır. Bu vize onay işlemleri ise modern e-posta aracılığıyla yapılıyor olup, internet hizmeti kullanılmaktadır.


  Nitekim Meksika vize ve göçmenlik dairesi yetkilileri bu tür vize taleplerinin, analiz edilmesi ve her bir vize başvurusu için yanıt gönderme sürecinin en az 30 gün süreceğini öngörmüşlerdir.
Bu nedenle Meksika’ya seyahat tarihinizden en az otuz (30) gün öncesinde, Meksika Büyükelçiliği’ne vize başvurularınızı yapmanız gerekmektedir.

II) Öngörülen 30 gün geçtikten sonra, Ulusal Göçmenlik Enstitüsü (INM) (yabancılara vize verilmesi işlemlerinden sorumlu Meksika yetkili dairesi) Büyükelçiliğe vize başvuru talepleriyle ilgili yanıtı göndermektedir. Bu gönderim e-posta aracılığıyla da yapılmaktadır.

III) Büyükelçilik, ilgili vize başvurusu için INM’den olumlu yanıt alınca, Konsolosluk Bürosu artık pasaportla ilgili vize
MEKSIKA DOSYASI

- YİYECEK & İÇECEK
- KONAKLAMA
- VİZE BAŞVURUSU
- DİL EĞİTİMİ

MEKSIKA ŞEHİR REHBERLERİ

- PLAYA DEL CARMEN

etiketini uygulamakla yetkili kılınmış olmaktadır; böylece siz de Meksika’ya vizenizle giriş yapabileceksiniz. Meksika vizesine başvurunuzu, yaşadığınız kente yakınlığı itibarıyla, başta Ankara’daki Büyükelçilik olmak üzere, İstanbul ve İzmir’deki Fahri Konsolosluklara da başvuru saatlerine dikkat ederek yapabilirsiniz. (Resmi ve dini tatil günleri haricinde, Pazartesi’den Cuma’ya kadar 09.00 – 13.00 saatleri arasında)

Burada bir konuya önemle değinmek isteriz: Fahri Konsolosluklar yapılan başvuruları, anında Büyükelçiliğe iletmektedir. Çünkü vize taleplerinin resmi işleme tabi tutulması için talebi Meksika’ya gönderen birim yalnızca Ankara’daki Diplomatik Temsilcik sorumluluğundadır.

IV) Meksika Büyükelçiliği, ilgili vize başvurusunun olumlu yanıtını INM yetkililerinden alır almaz İstanbul’daki ya da İzmir’deki Fahri Konsolosluklara gönderdikten sonra, Konsolosluklar da ilgili kişinin pasaportuna vize pulu uygulamasını yapmaktadır.

V) Ulusal Göçmenlik Enstitüsü’nden (INM) gelecek vize talebi yanıtı için Büyükelçiliği arayıp , yanıt gelip gelmediğini sormanıza gerek olmadığını hatırlatmak isteriz. Büyükelçilikteki Konsolosluk Bölümü, vize başvuru sırasında  vermiş olduğunuz (yanlışsız vermenizi önemle rica ederiz) kişisel adres bilgileri ışığında sizlerle bağlantıya geçip, vize talep yanıtından sizleri de hemen haberdar edecektir.

İSTİSNALAR
Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) süresiz oturma ve çalışma izni (“Green Card”) kartına sahip, aşağıda sayılan ülkelerin vatandaşları olan kişiler:  Afganistan, Angola, Arnavutluk, Azerbaycan, Apatrida, Bahreyn, Bangladeş, Batı Sahra Cumhuriyeti, Beyaz Rusya (Belarus), Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Cezayir, Ermenistan, Fas, Filistin, Estonya, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Irak, İran, Kamboçya, Katar, Kazakistan,  Kırgızistan, Kolombiya, Kongo, Kuzey Kore Cumhuriyeti, Küba, Letonya, Liberya, Libya, Lituanya, Lübnan, Makedonya, Mauritius, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Rusya Federasyonu, Rep. Argelina Dem., Sırbistan ve Karadağ (daha önce Yugoslavya), Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Türkiye,  Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Vietnam ve Yemen  vatandaşları Meksika’ya giriş vizesinden muaf olup, tekrar ediyoruz, yukarıda sayılan bu ülkelerin vatandaşı olup ABD ve Kanada’ya ait oturma ve çalışma izni kartı olanlar yukarıdaki paragraflarda söz konusu olan ve Romen rakamlarıyla belirtilen I), II) III) IV) ve  V) maddelerde geçen vize işlemlerinden muaftırlar. Dolayısıyla, turist kategorisinde (en fazla 90 gün) Transit kategorisinde (en fazla 30 gün), iş gezisi kategorisinde (en fazla 30 gün) ve Danışman kategorisinde (en fazla 30 gün) olmak kaydıyla ülkede kalış hakları vardır.

Konuyu daha açmak gerekirse ABD ve Kanada’ya ait oturma ve çalışma izni bulunan kişiler, pasaportlarında herhangi bir vize pulu uygulaması olmaksızın, yasaya uygun biçimde hazırlanmış, gerçekliği tartışılmaz resmi oturma izni kartlarını sınır kapısı yetkililerine göstermek suretiyle herhangi bir sınır kapısından ülkeye giriş yapabilirler. Bu kişilerden aynı zamanda aşağıdaki belgeleri de sınır kapısında ibraz etmeleri gerekmektedir:

A) Geçerlilik süresi olan pasaportları

B) Transit Yolcu için, İş gezisi için ya da danışmanlık amaçlı gezi için (mavi FMT) İstatiksel Turist Formu’nu doldurmuş olarak kesinlikle ibraz etmeleri gerekmektedir. Bu formlar ilgili havayollarından, seyahat şirketlerinden, Meksika sınır kapılarından ve dünya üzerindeki tüm Meksika Konsolosluk temsilciliklerinden elde edilebilir.

C) Yolcunun Meksika’da kalışını ekonomik olarak karşılayabileceğini kanıtlayan her türlü Kredi Kartı, Seyahat Çekleri ya da nakit para.

Amerika Birleşik Devletleri ya da Kanada‘ya ait (süreli) geçici oturma izni olan yabancılar (Öğrenci vizesi, turist vs. vizesi olan kişiler) daha önceki paragraflarda, Romen rakamlarıyla işaret edilen I), II), III), IV) ve V) numaralı maddelerde geçen işlemler değişmeksizin yerine getirmekle yükümlüdürler.

Resmi pasaportu (yeşil pasaport) ve hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları (gri pasaport) daha önceki paragraflarda, Romen rakamlarıyla işaret edilen; I), II), III), IV) ve V) numaralı maddelerde geçen işlemlerden muaftırlar.

Diplomatik Pasaport (kırmızı pasaport) sahibi olan Türk vatandaşları vize uygulamasından muaftırlar; böylece sadece pasaportlarını göstermek suretiyle, herhangi bir sınır kapısından Meksika’ya giriş yapabilirler.

MEKSIKA ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

INTERNATIONAL HOUSE
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin