Dil Okulu - Yurtdışı Dil Eğitimi - Ücretsiz Danışmanlık - 19 Ülkede 200 Dil Okulu

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

DİL OKULLARI

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelanda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin
 KAYIT FORMU

Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 

ÇİN - EĞİTİM


Yüksek Öğrenim Çin'de bugün hemen hemen bütün dalları kapsayan çeşitli düzeylere ve biçimlere sahip bir yüksek öğrenim sistemi uygulanmaktadır. 1995'te ülkedeki yüksek öğrenim kurumlarına 926,000 yeni öğrenci kaydolmuştur. Bu, 1952'deki rakamın 10.7 katını oluşturmaktadır. Ancak, bir çok genç insan, hala üniversiteye gitme imkanina sahip değildir. Gerçekte sadece yüzde dördü üniversiteye kabul edilmiştir. Açıkça görüldüğü şekilde yoğun bir rekabet bulunmaktadır.

Yüksek öğrenim kurumları arasında üniversiteler yanısıra bilim ve mühendislik, tarım, ormancılık, tıp, öğretmenlik, Çince, maliye ve ekonomi, siyasal bilgiler ve hukuk, beden eğitimi, güzel sanatlar ve etnik araştırmalar gibi alanlarda uzmanlaşan kurumlar ve yüksek okullar bul


unmaktadır. 1979 ile 1995 arasındaki dönemde toplam fakülte ve daha kısa süreli yüksek okullardan mezun olanların sayısı, bundan önceki 30 yılda (1949-1978) mezun olanların sayısına göre 2.6 kat artarak 7,667,000'e ulaşmıştır.

Çin'deki en tanınmış üniversiteler arasında Beijing üniversitesi, Ojnghua üniversitesi, Fudan üniversitesi, Nankai üniversitesi, Çin Bilim ve Teknoloji üniversitesi ve Nanjing üniversitesi bulunmaktadır, üniversitelerdeki lisans öğretimi süresi normal olarak dört yıl olmakla birlikte fen, mühendislik veya tıp dallarındaki öğrenim beş yıl sürmektedir.

Mesleki eğitim veren fakültelerin çoğu üç yıllık, küçük bir bölümü de iki yıllıktır. 1950'lerin başında 215 farklı alanda eğitim verilirken 1960'ların başında bu sayı 627'ye yükselmiştir. 1980'lerden sonra sistem giderek yeniden düzenlenmiş ve ıslah edilmiştir. Maliye ve ekonomi ile ekonomi idaresi alanındaki dersler yanısıra elektronik teknolojisi, bilgisayar, enerji kaynakları, çevre, malzeme bilimi,
ÇİN DOSYASI

- YİYECEK & İÇECEK
- KÜLTÜR
- EĞİTİM
- ULAŞIM
- SAĞLIK
- EĞLENCE
- ALIŞVERİŞ
- VİZE BAŞVURUSU

ÇİN ŞEHİR REHBERLERİ

- PEKIN
- SHANGHAI

biyolojik teknoloji, tibbi tedavi teknolojisi, hafif sanayi ve gıda ve yabancı dil gibi çok sayıda önem kazanan teknoloji, branşlar arası programlar ve öteki acil ihtiyaç duyulan alanlardaki dersler takviye edilmiştir.

Üniversiteler ve fakülteler, adayları ulusal düzeyde birleştirilmiş giriş sınavları ile seçmektedirler. Öğrenciler, sınav sonuçları ve sağlık durumlarına göre belirli bir okula giriş hakkını kazanmakta, öğrencilerin kişisel tercihleri de dikkate alınmaktadır. Günümüzde, devlet hala ilke olarak tanımlanan sınırlar içinde üniversite mezunları için iş bulunmasından sorumludur. Devlet, çalışma birimleri ve okulların işgücü arzı ve talebini koordine etmek ve üniversite mezunlarının istihdam edilmesi için uygulanabilir planlar oluşturmak için işbirliği yapmalarını öngören bir politika uygulamaktadır. Çalışma birimleri ve mezunların kendi başlarına istihdam planları yapmaları da genellikle rastlanılan bir durumdur.

Çin, bir sosyalist piyasa ekonomisi sistemi oluştururken, aynı zamanda yüksek öğrenim sistemindeki reform sürecini hızlandırmakta, hala makro düzeyde devlet tarafından bir genel plan çerçevesinde idare edilirken yüksek öğrenim kurumlarını topluma daha yakın hale getiren, okullara eğitimin idaresinde özerklik veren bir sistemi oluşturmak ve daha mükemmel hale getirmek için gayret göstermektedir. Farklı biçimlerde finanse edilen çeşitlendirilmiş bir üniversite ve fakülte sistemi, aşamalı olarak oluşturulacaktır. Bazı okullar büyük ölçüde devlet tarafından finanse edilecek, ayrıca öğrenim ücretleri ve halk örgütleri tarafından toplanan veya özel bağışlarla sağlanan paralarla desteklenecektir. Öteki okullar ise bu yöntemi tersine çevirerek gelirlerini esasen öğrenim ücretleri ve halk örgütleri tarafından toplanan paralar ve özel bağışlar yoluyla sağlayacak, bunlara ilave olarak devlet yardımından yararlanacaklardır. Öteki bazı okullar ise yerel olarak idare edilecek ve kendi kendilerini finanse edecek veya yerel işletmeler veya kuruluşlar tarafından veya öteki ülkelerdeki kuruluşlarla işbirliği içinde finanse edilecek ve yönetileceklerdir. Bağış ve kredi sistemi, sürekli olarak iyileştirilecektir.

Şu anda Çin, enerjisini 100 büyük üniversite ve çeşitli bölümlerden oluşan bir grubu, 21'inci yüzyılda dünyadaki en iyi üniversite ve bölümler arasına sokmaya yönelik "Proje 211 "in uygulanması üzerinde odaklaştırmaktadır.
Lisans üstü öğrenciler genellikle çalışmalarını yüksek öğrenim kurumları, Çin Bilimler Akademisi, Çin Sosyal Bilimler Akademisi ve öteki araştırma kuruluşlarında sürdürmektedirler. 1995'te bu kuruluşlarda 145,000 doktora öğrencisi bulunuyordu. Akademik derece sistemi 1979 yılından bu yana uygulanmaktadır. 1980'de Devlet Konseyi, "Akademik Derece Yönetmeliğini" yayınlamış ve çeşitli alanlardan tanınmış öğretim üyelerinden oluşan "Akademik Derece Komitesi"ni kurmuştur, üniversite diplomasi ile master ve doktorluk dereceleri, Devlet Konseyi tarafından yetkili kılınan okullar ve bilimsel araştırma kurumları tarafından verilmektedir.1981 ile 1995 arasında 286,000 öğrenci master, 20,000'in üzerinde öğrenci de doktorluk derecesi almıştır.

Çin, yabancı öğrencileri kabul ederken öğrenim için yabancı ülkelere öğrenci göndermektedir. Çin, 1978-1995 arasında 250,000 binden fazla öğrenciyi öğrenim görmek üzere 100'ü aşkın ülke ve bölgeye göndermiştir. Bunların 80,000'den fazlası öğrenimlerini tamamladıktan sonra geri dönmüşler ve çeşitli alanlarda istihdam edilmişlerdir.

ÇİN ŞUBESİ BULUNAN DİL OKULLARI
(Okul Detayları ve Fiyatları için Okul İsimlerine Tıklayınız)

Eurocenters
MANDARIN HOUSE
SPRACHCAFFE LANGUAGES PLUS


FOTOĞRAF GALERİSİ
(Resimlerin Büyük Hali için Üzerlerine Tıklayınız)


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin