Yurtdışında Ücretsiz Üniversite Eğitimi - Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Yurtdışı Eğitim | Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim  

Yurtdışı Eğitim
Yurtdışı eğitim kaydi yaptıran öğrencilerimize BEDAVA UÇAK BİLETİ !

 Yurtdışı Eğitim
Au-pair
Work and Travel
Yurtdışı Dil Okulu
Göçmenlik
Yurtdışı Üniversite Hazırlık
Yurtdışı Yaz Okulu
Yurtdışı Eğitim Kültür Programları
Executive English
  Yurtdışı Sertifika Extension
Yurtdışı Eğitim İletişim

ÜNİVERSİTELER

Üniversiteler

Üniversiteye Hazırlık

 Yök Denkliği

Foundation Kursları


Green Card


Ana Sayfa

Au-Pair 'lik

Work and Travel

 Göçmenlik
 Dil Okulları
 Üniversiteler
 Yaz Okulları

Kültür Programları


 Sık Sorulan Sorular

Hakkımızda

 Yurtdışı Eğitim Bilgi  Formu

İletişimPOPÜLER ŞEHİRLER

 Londra
 Brighton
 New York
 Toronto
 Sydney
 Berlin
 Roma
 Paris
 Madrid
 Cape Town
 Pekin

TAKSİT SEÇENEKLERİ

Yurtdışı Eğitim Dosyaları

 Küba'da Eğitim
 Homesickness
 CELTA
 İngiliz İngilizcesi &  Amerikan İngilizcesi

 

 
 
Desk Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Amerika İngiltere Dil Okulları Kanada Master MBA Au-pair Aupair Desk Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ::.

Üniversite Hazırlık Programlarına (Foundation) Yerleştirme:

İngiltere ve Avustralya’da üniversiteler 3 yıl liseler ise 4 yıldır. Lisenin 4. yılında İngilizler A level adı altında sınavlara girerler. A level dersleri ise üniversitede okumak istedikleri bölüm dersleri olacaktır. Türkiye ve daha bir çok ülkede liselerin 3 sene olmasından dolayı İngiliz Üniversitelerine hazırlık için ‘FOUNDATION’ yılı adı altında ara bir hazırlık yılı tasarlanmıştır. 2 akademik yıl süren A-Level eğitimine kısa süreli (1 akademik yıllık) bir alternatif oluşturur.

Eğer niyetiniz A-Level diploması almaksa baştan A-Level programına kayıt olmalısınız, aksi taktirde Foundation için harcadığınız para ve zaman tamamen boşa gider.

Foundation programına giriş şartları:
Bu programa giriş için yalnızca lise notlarınız, öğretmenlerinizden 2 referans ve en az 5.5 düzeyinde IELTS sınav sonucu (İngilizce sınav sonucu ) gerekmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayanlar için İngilizce hazırlık sınıfları da bulunmaktadır.

Faydaları nelerdir?:
Bu programlara giriş oldukça kolaydır ve hemen hemen İngiltere’nin her bölgesinde bulunur. Foundation programları veren okulların Üniversitelerle özel anlaşmaları vardır ve programı başarılı bir şekilde tamamlayanlar bu okullara direk geçiş yaparlar. Ayrıca puanlarını daha da yükselten öğrenciler dilerlerse daha da yüksek statüde bir üniversiteye girebilirler.

Programı başarılı tamamlayamazsanız ne olur?
Başarıyla tamamlayamayan öğrenciler aldıkları derslerin bir kısmını yada tamamını yeniden alabilirler.

Hangi dersleri alacaksınız?
Foundation programında öğrencilerinin alacakları dersler üniversitede alacakları derslerin temelleridir. Örneğin; mühendislik okuyacak bir öğrenci, matematik, tıp veya biyoloji okuyacak bir ise biyoloji, anatomi gibi alt dersler görmektedir.

Mezunlar hangi üniversitelere girerler?
Foundation programına dahil olan öğrenciler programın anlaşmalı olduğu üniversitelere direk geçiş yaparlar. Foundation programındaki başarılarına göre öğrenciler dilerlerse başka üniversitelere de yerleşebilirler.

Foundation year nasıl uygulanır, A-Leveldan daha mı kolaydır?
Foundation year eğitimi daha kısa sürede A-Level içeriğini kazandırma amaçlı olduğu için daha yoğun bir programa sahiptir ve bu öğrencinin üzerinde daha fazla baskı hissetmesine sebep olabilir. Ayrıca, pek çok okul, sene boyunca öğrencilerin seviyelerine göre sürekli sınıf değişimi uygularlar, sırf bu yüzden Foundation eğitiminin daha "öğrenci dostu" bir uygulama anlayışına sahip olduğu söylenebilir. Fakat yine de Foundation year öğrencileri A-Level öğrencilerinden daha uzun saatler ders çalışmaları gerektiğinin bilincinde olmalıdır.

Foundation year için daha az İngilizce bilgisi gerekiyor diyorlar?
Kesinlikle yanlış bir bilgi. Foundation year eğitimi, daha çok yabancı öğrenciler için tasarlanmış olmasına rağmen yine de en az IELTS 5.5 seviyesinde İngilizce bilgisi gerektirir. Fakat, bazı okullar hem Foundation year hem de A-Level eğitimi için ek İngilizce dersleri veren bir program uygularlar.

Kayıt işlemleri ne zaman ve nasıl yapılır?
Türkiye'den ayrılmadan okulunuzu seçip kaydınızı ve vize işlemlerinizi tamamlanmış olması gerekir. Kayıt işlemleri eğer bir IELTS /TOEFL skorunuz yoksa okulun yapacağı İngilizce testinin sonucunun gelmesini ve okul tarafından kesin kabulünüzün onaylanmasını da içerdiği için iki haftaya kadar uzayabilir. Okula başvururken başvuru belgelerinizle birlikte sembolik bir kayıt ücreti ödemeniz gerekir. Kaydınız onaylandıktan ve vize işlemleriniz tamamlandıktan sonra toplam ücret ödenir.

Foundation year bitince 1 yıl daha okuyup A-Level diploması alabilir miyim?
Hayır. Foundation year eğitimi A-Level eğitiminin ilk yılı sayılmaz, yoğun içerikli ayrı bir programdır. Bu durumdaki bir öğrencinin yeniden iki akademik yıl A-Level okuması gerekir. Kesinlikle, "Bir yıl okuyup istediğin üniversiteye girebilirsin" diyenlere inanmayın.

Foundation eğitimini almadan üniversiteye başlayabiliyor muyum?
Türk ve İngiliz Eğitim sistemleri farklı olduğundan, Türk Lise diploması İngiltere’de ki üç yıllık üniversite eğitim sisteminin ilk yılına kabul edilmek için genellikle yeterli görülmez, ancak her öğrenci bireysel olarak değerlendirilebilir. Mesela, Türkiye’deki yabancı dille eğitim veren bir liseden iyi derece bir diploması ve yeterli İngilizce dil bilgisi olan öğrenci doğrudan kabul edilebilmektedir. Bunun dışındaki öğrencilerin bir yıllık foundation kursuna katılmaları gerekmektedir.
‘FOUNDATION YEAR’ eğitiminin avantajları

A-Level eğitiminin aksine sadece 2 yıl değil 1 yıl sürer ve otuzun üzerinde üniversite tarafından tanınır. Öğrenciler genelde 6 veya 7 Foundation bölümünden birini seçerler ve üniversitede okuyacakları bölüm Foundation yılında seçtikleri bölüme göre belirlenir.Bu bölümler genel olarak şunlardır:

Mühendislik
Fen Bilimleri ve Eczacılık
İşletme, Muhasebe ve Ekonomi
Hukuk
Sosyal Bilimler, Psikoloji ve Medya
Sanat ve Tasarım
Bilgisayar Bilimleri


Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
İSTANBUL
İZMİR

PRATİK BİLGİLER

Pasaport Nasıl Alınır

Sık Sorulan Sorular

Vize Nasıl Alınır

Askerlik Tecili

Yurtdışındaki Elçiliklerimiz

Türkiye'deki Elçilikler

Malta'da Vizesiz Yurtdışı Eğitim

YÖK Denkliği

 Türkiye'ye Vize  Uygulayan Ülkeler
Türkiye'ye Vize  Uygulamayan Ülkeler
Nazan Cihan
Otoredi
Global Yurtdışı Eğitim
Klimaya

BİZİ ARAYIN!

İstanbul:

Londra:
+44 20 7100 5615

New York:
+1 212 202 66 72


BİZ SİZİ
ARAYALIM?REHBER

Hangi Yurtdışı Eğitim Programı Size Uygun?

Ortalama Yurtdışı Eğitim Ücretleri

 DİL OKULLARI

Dil Yeterlilik Sınavları


KURUMLARA ÖZEL İNDİRİMLERÜLKELER REHBERİ

İngiltere

Amerika

Kanada

Malta

 İrlanda

Avustralya

 Almanya
 İtalya
 Fransa
 Yeni Zelenda
 İsviçre
 İspanya
 Rusya
 Küba
 Kosta Rika
 Brezilya
 Güney Afrika
 Meksika
 Çin